Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir? Boyun ağrısı, omurga sisteminde ve buna bağlı bütün bileşenlerde görülen rahatsızlık ve sorun durumudur. Kişilerin boyun ağrısı, fıtıktan veya romatizmadan dolayı oluşabilir. Çoğu zaman boyun ağrısı olduğunda; el ve kolda uyuşma, sırt ağrısı, başta şiddetli sıkışma hissi, omuzda ağrı ve güç kaybı gibi ek semptomlar da eşlik eder. Boyun ağrısı her yaşta erkek ve kadında görülebilir. Hatta bazı durumlarda çocuklarda da rastlanılmaktadır. Ağrı her iki tarafta olabileceği gibi, tek taraflı da meydana gelebilir.

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boyun Ağrısı Neden Olur?

Boyun ağrısının en önemli sebeplerinden bir tanesi boyun fıtığıdır. Boyun kireçlenmesi de yine bu ağrıyı tetikleyen sebeplerden bir tanesidir. Düzleşme ve ani boyun tutulmaları, beraberinde boyun ağrısına sebep olacaktır. Stres ve boyunda oluşabilecek sinir sıkışmaları da, yine ağrının temel nedenlerindendir. Boyunda disk kayması ve omurilikte daralmalar, ciddi boyutlara ulaşmadan önce şiddetli ağrılara sebep olabilir. Kişilerde bulunan migren de, boyun ağrısını tetikleyen semptomlardan bir tanesidir. Kazalarda veya ani düşmelerde meydana gelen travmalar, boyun ağrısına sebep olur. Uyurken kullanılan aklın yastık kullanımı, boyun ağrısını meydana getirecektir. Bazı duruş pozisyonu yanlışlıkları ve çok bilgisayar kullananlarda bu rahatsızlık kesinlikle görülme riskine sebep verecektir.

Boyun Ağrısı İçin Yapılması Gerekenler

İnsanların başına geldiğinde çok can sıkıcı bir durum olan boyun ağrısı rahatsızlığı, birçok farklı tedavi yöntemi sayesinde iyileştirilebilir. Öncelikle yapılacak konu, doktora gidilmesi ve boyun ağrısının tedavisinde ağrı kesici ilaçlar kullanılmasıdır. Uyku düzenleyici ve antidepresan özelliği bulunan ilaçlar da aynı faydayı sağlayacaktır. Boyun ağrısının düzelmesinde en önemli yöntemlerden bir tanesi de fizik tedavidir. Fizik tedavi sırasında yapılacak elektriksel uyarılar sayesinde kaslarda gevşeme meydana gelir. Böylece kişiler ağrılarından kurtulmaya başlar. Aynı zamanda fizik tedavide kullanılan sıcak ve soğuk uygulamaları, yumuşak doku ağrılarının giderilmesini sağlayacaktır. Boyun ağrısı olan kişilerin, bu ağrıdan kurtulmaları için korse kullanmaya başlamaları gerekir. 3 ile 4 hafta arasında kullanılacak korseler, boyun ağrısını alabilir. Son olarak boyun ağrısının geçmesi için elektro terapi de, kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

Cevap Bırakın