Cinsel Sağlıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cinsel Sağlıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzyıllardır var olan insanoğlu dünya üzerinde yaşamaya başladığı ilk günden beri temel dürtülere sahip. Örneğin beslenme, giyinme, barınma, üreme gibi durumlar geçmişten bugüne sahip olduğumuz hisler. Medeniyetlerin ilerlemesi ve insanoğlunun günden güne gelişmesi ile biz bunlardan bazılarına ehlileştirdik ve alternatifler ürettik. Mesela yemek için fast food gibi seçenekler oluşturuldu, giyinme için AVM’ler kuruldu. Aynı şekilde üreme geçmişten bugüne kontrol altına girdi. Bizler her nasıl karnımız acıktığında gidip yemek yiyerek karnımızı doyuruyor isek aynı şekilde cinsel dürtülerimiz oluştuğu zamanda bunları reddedemeyiz. Ancak bu gibi durumlara hem kendimizi hem de karşımızdaki korumak adına almamız gereken birçok önlem var. Bu önlemlerin en önemli nedeni ise sağlık. Hem bizim hem de karşımızdaki kişi için tehlike oluşturabilecek birçok hastalık kol gezmekte.

Cinsel Sağlıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cinsel Sağlıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bazı Hastalıklar

Bugün insanlara bulaşan bazı hastalıklar; genital uçuk, HIV, heptit B, frengi ve AIDS. Bu hastalıklar bazı durumlarda zararsız görünseler de ilerledikleri zaman ölüme bile yol açabilirler. Bu yüzden bu hastalıklardan korunmak için bazı önlemler almamız gerekmekte. Ehlileştirmeye çalıştığımız duyguların bizlerin düşüncelerinin önüne geçmesine izin verirsek bu durum medeniyetten uzaklaşıp elimizin altındaki bilgi ve tecrübeleri çöpe atmaya, eskiden yaşayan insanların durumuna dönmemize neden olacaktır.

Kişisel Durumlar

İki kişi arasındaki durumların yanında kişinin kendinde dikkat etmesi gereken durumlarda var. Örneğin insanların kişisel bölgelerin temiz tutulması onların bakterilerden korunması adına önemli bir faktör. Gün içerisinde çok aktif rol oynamaktayız ve özellikle sıcak havalarda terliyoruz. Bu da vücutlarımızın bazı kısımlarında bakterilerin üremesine neden olmakta. Bu bakteriler ise ilerleyen durumlarda hastalıklara neden olmakta. Bu yüzden sıcak havalarda sık banyo yapılması ve kişisel bölgelerin temiz tutulması yapılması gereken önemli işlerdir. Her insan hem toplumda kendini rahat hissedebilmesi için ve diğer insanları rahatsız etmemek için bu gibi durumlara önem vermelidir.

Alınması Gereken Önlemler

Özellikle iki kişi arasında geçen anlarda hastalıklardan arınmak adına kondom kullanılması bizlerin alabileceği en önemli önlemlerden. Toplumumuzda bu konularda konuşulması ayıp görülse de bizler bu gibi konularda gerekli araştırmaları yapmalı ve alınması gereken önlemler konusunda bilgi sahibi olmalıyız. Örneğin ilişkiye girilen kişinin ve ortamın da temiz olması kişinin kendisinin temiz olmasından bile kat ve kat daha önemli. Bizler ehlileştirdiğimiz duygularımızı daha sonra tarih öncesine dönmüşüz gibi uygularsak medeniyet adına bir adım ileriye gidemeyiz. Bu yüzden cinsel konularda bilgi sahibi olmayı ayıp olarak nitelendirmek bizleri ilk çağlara götürmekten başka işe yaramaz.

“Bel Soğukluğu Nedir, Teşhis Ve Tedavisi Nasıl Yapılır ?” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Bel Soğukluğu Nedir, Teşhis Ve Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Bir Yanıt Bırakın