Göz Altı Morlukları Neden Olur, Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Neden Olur, Nasıl Geçer? Göz altı morlukları, sağlık alanında en çok karşılaşılan cilt problemlerinin başında gelmektedir. Daha çok kadınlarda görülmesine rağmen, erkeklerde de rahatsız edici boyutta olmaktadır. Bu morlukların neden oluştuğunu, nasıl geçtiğini ve evde yapılabilecek bitkisel yolları yazımızda paylaşmak istedik. Keyifli okumalar.

Göz Altı Morlukları Neden Olur, Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Neden Olur, Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Neden Olur, Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları neden olur? En belirgin sebepleri nelerdir?

Genetik sebepler ve çevresel faktörler, göz altı morluklarının en belirgin iki sebebidir. Tabi ki yorgunluk, aşırı stres, normalin üzerinde tuz tüketimi ve uykusuzluk; diğer sebeplerindendir. Daha profesyonel yaklaşımlar, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarının da bu morluklara sebebiyet vereceğini belirtmektedirler. Demir eksikliği ise anemi şeklinde olursa, göz morluklarına sebep verir. Sebepler sadece bunlarla sınırlı değildir. Birçok farklı problem, göz altı morluklarıyla ilişkili olabilir. Örneğin; alerjisi bulunan bir kişide göz altı morluğu olması ihtimali daha yüksektir. Cildin ihtiyacı olan vitaminleri almayan kişilerin gözlerinin altında morluk olacaktır. Yaşlanma sebebiyle cildin yaşlanması doğal olarak göz altını morlaştıracaktır. Aşırı tuz tüketiminizi azaltmazsanız, göz altı morluklarınız devam edecektir.

Göz altı morlukları nasıl geçer? Öncelikle yapmanız gereken bu morlukların asıl sebebini öğrenmektir. Profesyonel yardım almak için doktorunuza başvurunuz. Bunun dışında kendinizin yapabileceği temel uygulamalar vardır. Uyku düzeninizi sağlıklı hale getirmelisiniz. Bol su tüketimi ve yapılan düzenli sabah kahvaltıları oldukça önemlidir. Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan vazgeçmelisiniz. Morluklarınıza; içerisinde C ve K vitamini bulunan kremler de iyi gelecektir.

Göz altı morluklarınız için bitkisel çözümler nelerdir?

Size sunacağımız ilk sihirli maskenin malzemeleri; yarım çay kaşığı un, birkaç damla limon suyu, 1 çay kaşığı domates suyu ve aynı oranda zerdeçaldan oluşur. Tüm bu malzemeleri bir kapta karıştırınız. Göz morluklarınızın olduğu bölgeye ovarak ve masaj yaparak sürünüz. 10 dakika bekledikten sonra da soğuk su ile masaj yaparak silin. Birkaç uygulamadan sonra yararını göreceksiniz.

İkinci maske ise; süt ve gül suyundan oluşmaktadır. Bu şık ikiliyi oranları aynı olacak şekilde bir kapta karıştırın. Sütün soğuk olması, bu karışımda önemli detaydır. Pamuğu karışıma batırdıktan sonra morluklarınızın üzerinde 15-20 dakikaya kadar bekletin. Uygulamalarınız sonucunda oldukça memnun kalacaksınız.

Cevap Bırakın