Göz Kanlanması Belirtileri Nedir, Nasıl Geçer?

Göz Kanlanması Belirtileri Nedir, Nasıl Geçer? Sabahları uyandığımızda yaşadığımız durumlardan biridir gözümüzün kanlanması ya da gün içerisinde bazen gözlerimizin bir anda kanlandığını görürüz. Göz kanlanması tıbbi bir tedavi gerektirmeyen bir rahatsızlıkken bazı durumlarda doktora gitmemiz gerekmektedir. Son zamanlarda tansiyonunuzu ölçtürmediyseniz. Bir işle uğraşırken gözünüze bir şey girdiğinden şüpheleniyorsanız direk doktora gitmelisiniz. Gözünüzde kanlanma varken vücudunuz bazı yerlerinde de çeşitli morarmalar varsa hiç bekletmeden doktora gitmeniz gerekir. Gözünüzdeki kanlanma iki hafta olmasına rağmen geçmediyse ve gözünüzde bir ağrı varsa doktora gitmeniz gerekir. Görme bozukluğu yaşamaya başladıysanız eğer doktora gitmelisiniz. Göz kanlanması rahatsızlığı genellikle yaşlı insanlarda görülür. Şeker hastası oan kişilerde de bu durum meydana gelebilir.

Göz Kanlanması Belirtileri Nedir, Nasıl Geçer?

Göz Kanlanması Belirtileri Nedir, Nasıl Geçer?

Göz Kanlanması Belirtileri Nedir, Nasıl Geçer?

Göz Kanlanmasına Sebep Olacak Etkenler

  • Şiddetli bir şekilde öksürüğünüz varsa
  • Güçlü bir hapşırıkta göz kanlanmasına sebep olabilir.
  • Haddinden fazla ağırlık kaldırma göz damarlarınızın yırtılmasına neden olur.
  • Kusma
  • Kabızlık
  • Gözünüzü sertçe ovalamak ta gözünüzü kanlandırabilir.
  • Göz enfeksiyonları geçiren bir kişinin gözleri kanlanabilir.
  • Gözünüze yabancı bir cismin girmesi gözünüzün kanlanmasına sebep olur.
  • Ateşli hastalıklar
  • Tansiyon hastalığı olan kişilerinde gözleri kanlanabilir.

Göz Kanlanmasının Belirtileri Nelerdir?

Gözü kanlanan kişilerde nadiren de olsa ağrı olur. Gözü kanlanan kişiler göz kapaklarının altında hafif bir kaşınma hissedebilirler. Gözü kanlanan kişilerdeki belirtilerden biri de gözlerinde parlak kırmızılık oluşmasıdır. Oluşan parlak kırmızılık gözün beyaz kısmında oluştuğundan oldukça dikkat çeker. Göz kanlanmanız normal derecede ise gözünüzü peçete ile sildiğinizde kanlanma peçeteye bulaşmaz. Çünkü göz kanlanması gözün dışına çıkmaz. Gözünüzde oluşan kırmızı leke ilk yirmi dört saat büyür ancak daha sonra iki hafta içinde küçülmeye başlar.

Göz Kanlanmasına İyi Gelen Şeyler

Gözünüzün üstüne kâğıt havluya sarılmış buz küplerini koyabilirsiniz. Dondurucuda soğuttuğunuz metal bir çay kaşığını gözünüzün etrafına koyun. Metal çay kaşığın etkisi gecene kadar bu uygulamayı uygulayın. Dondurucu da beklettiğiniz göz maskenizi gözünüzün üstüne koyun. Küçük pamukları soğuk süt ile ıslatın ve gözlerinin üstüne koyun. Gül suyunun içinde pamukları ıslatın ve gözünüze uygulayın. Bitki çaylarından bazılarının paketlerini gözünüzün üstünde bekletin.

Cevap Bırakın