İnsan Sağlığına Kötü Gelen Kozmetik Ürünleri

İnsan Sağlığına Kötü Gelen Kozmetik Ürünleri- Günlük bakım ve güzel görünmek için herkes kozmetik ürünlerine yönelmektedir. Ne yazık ki sadece güzel görünmek adına birçok ürüne başvurulmaktadır. Oysaki insanların kullanması için üretilen bu kozmetik ürünleri hiçbir katkı maddesi ve kanser edici kimyasallar içermemelidir. Fakat günümüzde kullanılan çoğu üründe sağlık açısından zararlı birçok madde bulunmaktadır. Kozmetik ürünü vücuda uygulanan her şeyi kapsamaktadır. Ruj, oje, makyaj malzemesi, saç kremi, vücut losyonu, güneş kremi, şampuan, kolonya, vücut spreyi gibi ürünlerde kozmetik grubuna girmektedir. Sağlıksız kozmetik ürünlerinin kullanımı vücuda birçok yönden zarar vermektedir.

İnsan Sağlığına Kötü Gelen Kozmetik Ürünleri

İnsan Sağlığına Kötü Gelen Kozmetik Ürünleri

İnsan Sağlığına Kötü Gelen Kozmetik Ürünleri

Kozmetik Ürünlerinin Sağlığa Etkisi

Deride kızarma, dökülme, kaşıntı gibi belirtiler vücudun o ürüne karşı reaksiyon verdiğini göstermektedir. Bazı ürünler vardır ki sadece bu belirtilerle kalmayıp durumu astım ve kansere kadar götürebilmektedir. Kozmetik ürünlerinde bulunan paraben maddesi kanser açısından tehdit oluşturmaktadır. Paraben, ürünün dayanma süresini artıran bir maddedir ve çoğu üründe kullanılmaktadır. Ayrıca insan sağlığı açısından iyi bir role sahip değildir. Yüze uygulanan makyaj malzemeleri gün içinde yüzün hava almasını engellemektedir. Bu da gözeneklerin tıkanmasına ve sivilce oluşumu oluşumuna neden olmaktadır.

Sağlıksız Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen ve uygunsuz bulunan birçok ürün bulunmaktadır. Eee Baby Bebek Pudrası, Naturel Kil Maskesi, Lüx Kelebek Doğal Kil Maskesi, Lüx Kelebek Gül Suyu, Rephair Saç Losyonu, Rephair Saç Serumu gibi ürünler Sağlık Bakanlığı tarafından uygunsuz bulunmuştur. Çünkü ürünlerde test aşamasında mikrop üremesi ve güvensizlik söz konusu olmuştur. Dolayısıyla kullandığımız bu kötü ürünler vücudumuza zarar vermekle kalmayıp sağlığınızı da olumsuz yönde etkilemektedir.

Sağlıklı Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Öncelik cilt tipinin nasıl olduğu tanımlanmalıdır. Pul pul dökülüyorsa kuru; parlak duruyorsa yağlı; alın, burun ve çin bölgesi yağlı, yanak bölgesi kuruysa karma cilt tipi var demektir. Sağlıklı beslenme ve su tüketimiyle cilt bakımı desteklenmelidir. Sonrasında uzmanlar tarafından önerilen ürünler kullanılmalıdır. Cildin ihtiyacına göre evde hazırlanan bitkisel kürlerle de cilt bakımı yapılabilir. Cilt sağlığını tamamlamak için sağlıksız yiyecek ve kafein içeren içeceklerden de uzak durulmalıdır. Böylece sağlıklı bir cilt yapısına sahip olunacaktır.

Cevap Bırakın