Kansere Çare Olan Sağlık Gelişmeleri

Kanser Hastalığı Günümüzde en önemli sağlık problemlerinden birisi kanser olarak gösterilmektedir. Kanser yakalanıldığında tedavisi çok zor olan bir hastalıktır. Atlatılsa bile bireyde kalıcı hasarlar bırakmaktadır. Özellikle kemoterapi tedavisi bireyler de ruhsal ve bedensel olarak kalıcı izler bırakmaktadırlar. Bunun farkında olan bilim insanları da kanser tedavisi için çeşitli çözüm yolları aramaktadırlar. Günden güne kansere çeşitli tedaviler bulunsa da tedavilerin yaygınlaşması zaman aldığı için genel olarak halen kemoterapi tedavisi kullanılmaktadır.

Kansere Çare Olan Sağlık Gelişmeleri

Kansere Çare Olan Sağlık Gelişmeleri

Kansere Çare Olan Sağlık Gelişmeleri

Kanser tedavisinde her geçen gün yeni adımlar atılıyor. Geçmişte kanser hastaları daha çok kaybedilirken günümüzde kanser hastalarının kayıpları 3 kat daha az hale geldi. Lösemi ve çeşitli kanser hastalıklarında günümüz itibariyle yüzde 80 90 sağ kalma oranı var. Kanser hücresi telomeraz enzimini kullanarak telomeraz hücrelerinin kısalmasını engeller. Kanser hücresi bu yüzden ölmemektedir. Kanser de yeni tedavi yöntemleri bu enzime yönelik olmaktadır. Eskisi gibi kanser olan organlara odaklanmak yerine artık kanser hücrelerine odaklanılıyor böylece de kemoterapi olmadan acısız ve hasarsız tedavi yöntemleri bulunuyor.

Yeni Sağlık Gelişmelerinin Kanser Tedavisine Etkisi

Bilindiği gibi kemoterapi insanları çok kötü yönde etkilemektedir. Birey kanserden kurtulsa bile hiçbir zaman eskisi gibi olamamakta, ruhsal ve bedensel yönden çökmektedir. Bunu aşmak için kanser ile mücadelede artık DNA odaklı çalışılmaktadır. Kanser hastalığının ilerlemesindeki en önemli etken kanser hücrelerinin yayılarak bedeni sarmasıdır. Kanser ile mücadelede de en önemli husus kanser hücrelerinin yayılmasını engellemektir. Bilim adamları yakın zamanda hastaları direk hücreden tedavi edeceklerini pek çok platformda açıklamışlardır. Gelişen teknolojiyle beraber hastaların artık yüzde 50 oranın da daha az tedavi gördüğü ortaya çıkmaktadır.

Flattening Filter Free (FFF) ile birlikte hataların kısa zamanda tedavi edilmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca kanser tedavisinde İmmünoterapi n büyük tedavi gelişimi olarak görülmektedir. Kanser hücrelerinin bölünmesinin bu şekilde engelleneceği kanısında olan bilim uzmanları bu yöntemden de oldukça umutlu. Ayrıca kanser ile en büyük mücadelenin de insanın kendisinde olduğu belirtiliyor. Doğal yaşam, sevgi ve moral kanserin en büyük düşmanı olarak gösteriliyor. Spor, yürüyüş ve doğal beslenmeyle kanseri yendiğini belirten pek çok insanımız var. Kansere bilimsel açıdan yaklaşmanın yanı sıra bu da önemli olarak gösteriliyor.

Cevap Bırakın