Kireçlenmeye Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Kireçlenmeye Bitkisel Çözümler Nelerdir? Eklemlerin kireçlenme rahatsızlığı her yaş grubunda olabilir. Ancak genellikle yaşlılık döneminde olan kişilerde görülmektedir. Kireçlenme hayatımızda günlük işlerimizi yaparken bile bize rahatsızlık verebilir. Vücudumuzda vitamin ve mineral eksikliğinin olması eklemlerimizde kireçlenme oluşmasına sebep olur. Kireçlenme genellikle kollarımızda, bacaklarımızda ve dirseklerimizde oluşur yani eklem yerlerimizin çoğunda kireçlenme olabilir. Bazı kişiler kireçlenme ile yaşamaya alıştığından doktora gidip tedavi olmak bile istemiyor. Bazı kişiler ise doktora giderek ilaç tedavisi görüyor ve bunun yanında bazı bitkisel yöntemleri kullanarak kireçlenmelerini azaltmak istiyor. Kireçlenmelerden bazı bitkisel yöntemlerle kurtulabiliriz ya da azaltabiliriz.

Kireçlenmeye Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Kireçlenmeye Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Kireçlenmeye Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Bazı bitkisel yöntemler şunlardır:

Bitkisel yağlar: Eklemlerimizde oluşan kireçlenmelerden dolayı hissettiğimiz ağrılarımızı azaltmak için bitkisel yağlardan faydalanabiliriz. Sızma zeytinyağı, kekik ve biberiye yağı hepsi karıştırılıp ağrıyan bölgeye sürülür. Daha sonra streç ile sürdüğünüz bölgeyi sarıp 1-2 saat bekleyin ardından yıkayın.

Kırk Kilit Otu: Kireçlenme rahatsızlığı olan çoğu kişi tarafından kırk kilit otu kullanılır. Kırk kilit otunu çay olarak tüketirseniz isteğinize göre içine bal eklemeyi unutmayın.

Boswellia: Diğer bir ismi Hint tütsüsüdür. Bu bitkide kireçlenme hastalığı olan kişilerin tedavisinde iyileştirici etkiye sahiptir. Bu bitkinin ilaçlarının olmasının yanı sıra kremleri de vardır. Kireçlenme bölgesine kremi sürülerek ağrıyan bölgeyi yumuşatır.

Aloe vera: Aloe vera’nın ağrı kesici özelliği vardır.

Okaliptüs: Bu bitkiden yağ elde edilir ve elde edilen yağ kireçlenmeden dolayı şişen kısımlara sürülerek şişlikleri azaltır.

Zerdeçal: Zerdeçal tüketmek eklem ağrılarını azaltır. Zerdeçalı çay olarak tüketmek yerine normal çiğneyerek tüketmeniz daha sağlıklı olur.

Zencefil yağı: Kireçlenmeden dolayı meydana gelen şişlikleri azaltıcı etkiye sahiptir. Zencefil çayını düzenli olarak tükettiğimizde kireçlenen bölgelerimizi iyileştirici etkiye sahiptir.

Yeşil Çay: Yeşil çay düzenli olarak günde 1-2 bardak içilmesi gerekmektedir. Bazı sağlık hastalıklarına da iyi geldiği yeşil çay kireçlenme sorunları olan kişiler üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.

Çınar yaprağı: Çınar yaprağını kaynamış suda demleyin ve daha sonra aç karnına tüketin.

Yumurta Kabuğu Zarı: İçeriğinde çok fazla bileşen içerir. Kireçlenme tedavisinde iyileştirici etkileri vardır.

Cevap Bırakın