Lazer Epilasyonu Nedir? Lazer Epilasyonu Zararları Nelerdir?

Lazer Epilasyonu Nedir? Lazer Epilasyonu Zararları Nelerdir? Lazer epilasyon günümüzde çok tercih edilen bir yöntemdir ve mutlaka işinin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Lazerle kıl köklerinin zayıflatılması ile uygulanan bu epilasyon çeşidi düzenli uygulamayı gerektirmektedir ve seans sayısı kıl köklerinizin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyonu Nedir? Lazer Epilasyonu Zararları Nelerdir?

Lazer Epilasyonu Nedir? Lazer Epilasyonu Zararları Nelerdir?

Lazer Epilasyonu Nedir? Lazer Epilasyonu Zararları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

Lazer epilasyon sonrasında çok rahat edilen bir yöntem olsa da uygulanma sırasında özenli olunmalıdır. Lazer epilasyonu uygulaması yaptırıyorsanız epilasyon uygulanan bölgede tekrar kıl çıksa bile ağda ya da makine ile epilasyon yöntemi uygulamamalı, bu kılları jiletle kesmelisiniz. Bu bölgeleri hemen yıkamamalı ve direkt güneş ışığına maruz bırakmamalısınız. Bu dönem içinde kişisel bakımınıza da özen göstermeniz uygulamanın başarısı açısından önemli bir faktördür.

Lazer Epilasyonun Zararı Var Mıdır?

Lazer Epilasyon yaptıran kişinin gebe olmaması ve gebelik riski taşımaması gerekmektedir. Yapılan araştırmalar lazer epilasyonun gebelik öncesi durumlarda gebelik oluşumunu olumsuz etkilediğine dair bir sonuç ortaya koymamıştır fakat gebelik dönemi içinde yaptırılmamalıdır. Ayrıca bu yöntemin kanser oluşumunu tetiklemediği veya kansere neden olmadığı yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur. Kronik rahatsızlığı olanların uzak durması gereken bu yöntem, cilt hastalığı bulunan kişiler için de risklidir.

Lazer epilasyonu zararları fazla olmamakla beraber en önemli zararı güneş ışığına maruz kalındığı durumlarda oluşan cilt lekeleridir ve bu zarara maruz kalıp kalmayacağınız tamamen sizin kontrolünüzdedir. Lazer epilasyon uygulamasını kış aylarında yaptırabilir ya da uygulamadan sonra güneşe çıkmayarak bu zararın oluşmasını engelleyebilirsiniz. Uygulama esnasında vücudunuzda açık bir yara oluşursa zarar görmesi muhtemeldir, dolayısıyla uygulamaya ara vermelisiniz. Lazer epilasyon uygulaması sırasında yanma meydana gelebilir, bu durumun meydana gelmemesi için bu işlemi sağlık kuruluşlarında yaptırmanız önemlidir. İşinin ehli kişiler tarafında gerekli testler uygulandıktan sonra yapılan lazer epilasyonlar sağlık için risk oluşturmamaktadır.

Cevap Bırakın