Sağlık Sistemimizdeki Eksiklikler Var Mı?

Türkiye’de insanların birçok sağlık sorunları vardır. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birçok hastalık ortaya çıkmıştır. Bu hastalıkların iyileştirilmesi için çok fazla ilaç firması açılmıştır ama yerli ve milli ilaç üreten firmalar yoktur. Türkiye’de ilaç sektörü konusunda uzmanlaşmış kişiler yoktur. Ülkemize ilaçlar ihraç edildiği için devletin ekonomisi zora girmektedir. Hastalıkların bir kısmı çevresel ve toplumsaldır mesela orta doğuda görülen bası hastalık türleri Afrika bölgesinde görülmemektedir. Hastalıklar yedimiz gıdalardan da gelmektedir özellikle gıda üzerinde oynamalar sayesinde kanser ve birçok hastalık türemiştir ve gıdaların düzeni ve gelişimiyle oynamıştır ve insanlar yapay ortamlarda gıdaları normal gelişimini olumsuz yönde etkilemiştir. Gıdada oynamanın bir yolu da bu gibi maddeler gıdada bulunan tadı yapay bir şekilde yansıtmıştır renklendiriciler gıdaların sadece tadı ve kokusu da mevcuttur. Böyle insanlar sırf para kazanmak için başkalarının sağlıyla oynamıştır.

Sağlık Sistemimizdeki Eksiklikler Var Mı?

Sağlık Sistemimizdeki Eksiklikler Var Mı

Sağlık Sistemimizdeki Eksiklikler Var Mı

Sağlık Sorunlarının Sosyal Hayata Yansıması

Türkiye de insanlar sağlını yeterince önemsememekte sağlıklarını kaybettikleri ve yaşamını zorlaştırdığı zaman farkına varmaktadır sağlık insanın en değer vermesi gereken konudur mesela kalbinizde sorun hayal edelim rahat konuşmanız ya da rahat nefes almanız zorlaşır ve belinizin fıtık oldunuz rahat hareket edilemez bütün gün ağrı çekersiniz ve bunun sonucunda sinirli ve mutsuz olursunuz spor yapmanın sağlığa çok büyük faydaları vardır.

Sağlık Sektöründe Personel Eksikliği

Türkiye de büyük oranda doktor ve hemşireye ihtiyaç vardır önde gelen hastanelerin yeteri kadar teknolojik olmaması eksikliği var sağlık alanının büyük önemi vardı birçok hastalığın tedavisi bulunmuştur ve çalışacak yetenekli ve etkin personel bulunamamaktadır. Devlette genç doktorları yetiştiren öğretmenlerin bazıları yabancıdır. Çoğu hastanenin yatak sayısının az olması ve hastane sayısının yeterli olmaması sağlık sistemindeki aksaklıkların başlıca belirtilerindendir. Türkiye’de son yıllarda sağlık sektörünün gelişmesi için devlet tarafından birçok adım atılmıştır. Devlet tarafından atılan adımlar sonucunda personel eksikliği minimum seviyeye inmiştir. İnsanlar sürekli olarak sağlık açısından sıkıntılar yaşamaktadırlar.

Sağlık Sektöründe Yaşanan Gelişmeler

Günümüzde birçok açıdan sağlık sektöründe eksiklikler olsa da bu eksikliklerin birçoğu giderilmiştir. Devlet hastanelerinde bulunan ve insanların ihtiyaçlarından ortaya çıkan cihaz sayısında oldukça artış gözlenmektedir. Bu cihazların sayısı arttıkça insanlara yapılan yardımlar daha da hızlanmıştır. Devletimiz sağlık sektörüne çok büyük bütçeler ayırmaktadır. Bu durum sistem açısından geliştirilmeye tam olarak yetmemektedir. Sağlık sektöründe bazı eksik durumlar vardır. Bu eksik durumların en başında ise yeteri kadar hastane bulunmamasıdır.

Cevap Bırakın