Seboreik Dermatite için Şampuan İsimleri ve Fiyatları

Seboreik Dermatite için Şampuan İsimleri ve Fiyatları

Seboreik Dermatite  kolaylıkla tedavisi yapılabilen , en sık olarak karşılaşılan bir deri problemidir. Bu hastalıkta kulaklarda, göğsün hizasında , saçlarda ve göz kapağında kırmız renkte ve kaşınan döküntüler oluşabilmektedir.  Kasıklarda, göbeğin çukurunda da görülmesi mümkündür.

Seboreik Dermatite Sorunuyla Sık Olarak Kimler Karşılaşır

3 yaş  çocukları bu hastalığa yakalanabilirler. Bebeklerde kafa bölgesinde konak halinde  görülebilmektedir. Buna ek olarak orta yaştakilerde ve ileri yaşlarındaki kişilerde de en sık olarak görülen  bir rahatsızlıktır.

Seboreik Dermatite hastalığı genellikle başka deri problemleriyle karıştırılabilmektedir.  Sıklıkla görülen bu problemin tedavisi tamamlandıktan sonra hastalarda yeniden ortaya çıkabilmektedir.

Genellikle derisi yağlı kişiler en çok bu deri hastalığıyla karşı karşıya kalmaktadır. Aknenin ve sedef hastalığının bu problemle aynı dönemde görülebilme ihtimali bulunmaktadır. Bunlara ek olarak mantar tipi mikropların bu problemi arttırdığı bilinmektedir.

Seboreik Dermatite Hastalığının Tedavisi

Seboreik Dermatit rahatsızlığı iyileştikten sonra tekrar görülebilen bir sorundur.  Fakat doğru işlemlerle hastalık kontrol altına alınabilmektedir.

Saçlarda kepek sorunun bu rahatsızlıkla birlikte görülmesi çok yaygındır. Kepek oluşumuyla birlikte kızarıklıklar oluşması ve saçların dökülmesi  mümkündür.

Hastalığın tekrar etmesini önleyemeyiz ama en azami oranda doğru ilaç ve şampuanlarla hastalığın ortaya çıkardığı sorunları azaltabiliriz. Seboreik Dermatite tedavisinde kullanılan şampuanlar arasında la roche posay , prozinc , head and shoulders shampoo , clear , dalin babe , ducray kelual ds , bioderma , vichy  ve sebamed markalarını uzmanlar tavsiye etmektedirler. Kepek sorununu ve kepeklenme ardından gelen sorunları bu markalar en doğru şekilde azaltmaktadır. Bunun yanında düzenli spor ve beslenme, stressiz bir yaşam tavsiye edilmekte ve hastalığı en olumlu şekilde etkileyen faktörler arasında gösterilmektedir. Yine de Seboreik Dermatit sorununun tamamen  önüne geçmek mümkün olamamaktadır çünkü problemin tekrar etme olasılığı çok yüksektir.

Seboreik Dermatit için Şampuanların Etkisi

Seboreik Dermatit tedavisi için şampuanlar destek görevi görmeleri dolayısıyla tavsiye edilmektedir. Bu şampuanlar arasında önde gelen uzmanlar tarafından tavsiye edilenlerini aşağıda tablo oluşturarak sıraladık.

Şampuan AdıMlFiyatı
La Roche Posay Kerium Ds Anti-Dandruff Intensive125 Ml53.88 TL
Prozinc Salicade300 Ml23.25 TL
Sebamed Kepek Önleyici Şampuan400 Ml31.00 TL
Babe Şampuan250 Ml45.00 TL
DUCRAY Kelual DS Şampuan100 Ml37.88 TL
Head Shoulders Clinical Strength400 Ml65.00 TL
Dermoskin Antiseborrheic Shampoo200 Ml25.89 TL
Bioderma Node DS+ Shampoo125 Ml52.48 TL
Vichy Dercos Anti-Dandruff Sensitive200 Ml39.90 TL
Clear Şampuan1000 Ml28.00 TL

Cevap Bırakın