Şems Aslandan Gençleştiren Maya Maskesi

Şems Aslandan Gençleştiren Maya Maskesi

Makalede Neler Var?

Şems Aslan Kimdir?

Şems Aslan, 1970 yılında Azerbaycan’da doğmuştur. Bakü Devlet Petrol Akademisi’nden 1993 yılında mezun olarak Hidrogeoloji – Kimya ve Petrol Mühendisi olan Şems Aslan, bir süre bu okulda akademisyenlik de yapmıştır. Akademisyenlik yaptığı bu sürede bir taraftan cilt ve güzellik eğitimleri almıştır. Türkiye’ye 1996 yılında gelmiştir ve 2007 yılından bu yana İstanbul’un Bebek semtinde kendisine ait bir cilt bakım merkezi vardır.

 Özel Maya Maskesi ile Gençleşmek

Şems Aslandan gençleştiren maya maskesi ile hem çok etkili hem de çok uygun fiyatlarla evde bile pratik olarak uygulanabilecek bir maske ortaya koymuştur. Maskenin yapımı oldukça basit olmasına rağmen, hücre yenileyici özelliği sayesinde, cilde etkisi çok büyüktür.

 Maya Maskesinin Hazırlanışı

Bir çay kaşığı limon suyu, su bardağının çeyreği kadar normal su, bir su bardağı buz ve son olarak bir poşet maya tozu, kişiyi beş yaş kadar genç gösterecek bu müthiş formülü oluşturmak için gereken malzemelerdir.

 Uygulama

Öncellikle su ile limon suyu bir kapta, steril bir kaşık yardımı ile karıştırılmalıdır. Bu ilk karışım yüzü mikroplardan arındırmak içindir. Sulandırılmış limon suyu ile cilt iyice yıkanıp silinmelidir. Başka bir kapta ise yüze sürülmek üzere, yaş maya ile çeyrek bardak su iyice karıştırılır. Kremsi bir kıvam alan mucizevi karışım, yavaş yavaş bütün yüze sürülür. Bu karışım, dekolte ile boyun bölgelerine de sürülmelidir. Ayrıca, içerdiği potasyum, protein ve vitaminler sayesinde, gözün çevrelerine de sürülebilir, hiçbir zararı yoktur. Maya maskesini yüze uyguladıktan sonra, ince bir tülbent ile, rahat nefes almak için ağız açık kalacak şekilde yüz örtülmelidir. İnce tülbent sayesinde dışarıdan hava alan cilt üzerine, sıcak suyla yıkanıp sıkılmış bir havlu serilmelidir. Böylelikle cilt arada tülbent olduğu için hem sıcak havluyla direkt temas içinde olup yıpranmayacak, hem de delikli tülbent sayesinde maya maskeli yüz, havlunun sıcağını gözeneklerine çekecektir. Son olarak ılık ile soğuk arası suyla yüz yıkanıp temizlenmelidir.

Bu formül yüzdeki kasları çalıştırır, açılmış gözeneklerde kan dolaşımını hızlandırarak hücre yenilenmesine ve bunun sonucu olarak kırışıklıkların azalmasına yardımcı olarak, yüzün çok daha genç görünmesine olanak sağlar.

Cevap Bırakın