Yorgunluktan Kurtulmak için Tavsiyeler

Yorgunluktan Kurtulmak için Tavsiyeler- Öncelikle sizi yoran ortamlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Günde en az 7-9 saat uyuyun ve geç saatlere kadar uyumamazlık yapmayın. Düzenli beslenme ile yorgunluğunuzu azaltabilirsiniz. Sağlıksız beslenmelerden dolayı vücut yorgun, bitkin düşer ve çabuk hasta olur.

Yorgunluktan Kurtulmak için Tavsiyeler

Yorgunluktan Kurtulmak için Tavsiyeler

Yorgunluktan Kurtulmak için Tavsiyeler

Elma: Elma yemenin yorgunluğumuzu aldığını biliyor muydunuz? Günde 1 elma yiyin.

Muz: Muzun içerisinde almamız gereken enerji ve vitaminler olduğu için halsizliğimizi geçirir. Hele bir de muzun üzerine 1 tatlı kaşığı bal döküp yediniz mi enerjiniz tavana vurur.

Üzüm: Yaz meyvesi olarak bilinen üzümü canınız her çektiğinde yerseniz enerji verdiği gibi halsizliğinizi de alıp götürür. Aşırı halsizlik hissediyorsanız Frenk üzümü yemeyi deneyin.

Kayısı: Kayısı yemenin faylarını saysak bitmez. Mesela kabızlık problemine, cildi güzelleştirmeye vb. problemlere iyi gelir. Günde 2-3 tane kayısı yiyerek üstümüzdeki uyuşukluğu atabiliriz.

Havuç: Gözlere faydalı olmasıyla bilinen havuç halsizliğe yorgunluğa da iyi gelir.

Karpuz: Sıcak yaz mevsiminde buzdolabından çıkarıp soğuk soğuk yemenin keyfini hepimiz biliriz. Karpuz bize keyif verirken üstümüzde ki yorgunluğu da alır.

Biberiye: Biberiye zayıflamak isteyenlerin kullandığı bir bitki iken uykusuzluk, halsizlik sorunu yaşayanlara da iyi gelir.

Maydanoz: Maydanozu genellikle salatalarda tüketiriz öyle değil mi? Sabah kahvaltılarında maydanoz tüketirseniz üzerinizde ki halsizliği aldığını hissedersiniz.

Tere: Kendisi yorgun hissediyorsanız her öğününüzde tere yemeyi deneyin.

Yoğurt: Hem sindirimi kolaylaştırdığı gibi kronik halsizliğe de iyi gelir.

Sarımsak: Sarımsak yaşamın bize verdiği önemli bir nimettir. Sarımsağın fayda sağlamadığı bir şey yok gibi. Sarımsak tüketmek kişinin hasta olmasını engellediği gibi antibiyotik özelliği ile yorgunluğa iyi gelir. Kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar.

Mercimek: Ben vejetaryen’ im et yiyemem diyorsanız mercimek yemelisiniz.  Vücudun alması gereken proteini mercimekten alabilirsiniz. Ve yorgunluğa da iyi gelmesiyle bilinir.

Kabak çekirdeği: Vitaminlerin anasıdır kabak çekirdeği. Hasta olmamızı önler, yorgunluğu giderir, protein ihtiyacımızı tamamlar, vücudumuzun demir ihtiyacını bile giderir ve içinde B vitaminlerin çoğunu bulundurur.

Yulaf ezmesi: Yulaf ezmesi içinde glikojen bulundurduğu için enerji verir. Halsizlik, yorgunluk gibi sıkıntılarımızı ortadan kaldırır.

Cevap Bırakın