Yüksek Kalorili Gıda Ne Demektir, Kalorili Yiyeceklerin Listesi

Yüksek Kalorili Gıda Ne Demektir, Kalorili Yiyeceklerin Listesi- Kilo vermek isteyen kişiler düşük kalorili gıdalar ile beslenirken, kilo almak isteyen kişiler ise yüksek kalorili gıdalar ile beslenir. Kilo almak için işlenmiş gıdalar tüketirken sağlığımızı olumsuz yönden etkilediğimizin farkına varmayız. O yüzden işlenmiş gıdaları tüketmek yerine doğal ve yüksek kalorili besinler tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo alabiliriz.

Yüksek Kalorili Gıda Ne Demektir, Kalorili Yiyeceklerin Listesi

Yüksek Kalorili Gıda Ne Demektir, Kalorili Yiyeceklerin Listesi

Yüksek Kalorili Gıda Ne Demektir, Kalorili Yiyeceklerin Listesi

Günümüzde zayıf olmak moda gibi gözükse de bazı kişilerin kilosundan rahatsız olmaz ve zayıflamaya çalışmaz. Kilo alırken vücudunuzun yağlanmamasına özen gösterin aksi takdir de bazı sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Hamburger ve patates kızartması yüksek oranda kalorili diye sakın onları tüketmeyin. Bunları yiyerek aldığınız kilolar vücudunuza yarar yerine zarar verebilir. Onun yerine doğal olan ama yüksek kalorili besinleri yemeniz çok doğru bir tercih olur.

Hem doğal olup hem de yüksek kalorili gıdalardan bazıları şunlardır:

Meyve ve meyve suları: Meyveler sebzelere göre daha çok karbonhidrat bulundurur içerisinde. Portakalı tükettiğinizde 60 kalori alırken, portakalı suyunu sıkıp tüketirseniz 160 kalori almış olursunuz. Hem meyve ve meyve suları doğal olduğundan sağlığınızı olumsuz yönde etkileyici özelliği yoktur.

Yüksek Karbonhidratlı Gıdalar: Makarna, patates, pilav gibi besinler içerisinde çok fazla karbonhidrat bulundurur. Karbonhidratlı gıdalar ise kilo almamıza sebep olduğundan doğal yoldan kilo almak isteyen kişiler tarafından çok miktarda tüketilir. Mesela 100 gram makarnanın kalori değeri 500 kaloridir. Kilo almak isteyen kişiler bu miktarı arttırarak kilo alımlarını hızlandırırlar.

Tereyağı: Tereyağında doymuş yağ oranı miktarı çok fazladır. Kahvaltılarınızda bir dilim ekmeğinize tereyağı sürerek tüketmeniz kilo almanıza yardımda bulunur.

Süt Ürünleri: Süt, yoğurt ve peynir gibi besinlerin kalori değerleri oldukça fazladır. Süt ve süt ürünleri içerisinde bulundurdukları protein, kalsiyum ve vitamin yönünden de oldukça zengin bir besindir. Kahvaltılarınızda yumurta yerken birkaç dilim ekmeğe tereyağı sürerek daha fazla kalori alabilirsiniz.

Kuruyemiş: Fındık, fıstık ve kuru meyvelerin içerisinde yağ oranı oldukça fazladır. Bu yüzden kilo almak isteyen kişiler günlük düzenli bir biçimde kuruyemiş tüketmeleri gerekmektedir.

Çikolata: Kilo almak için çikolatanın pek bir etkisi bulunmasa da canınız çok çektiğinde bir iki arada çikolata tüketebilirsiniz.

Cevap Bırakın