Erkeklerde Göğüs Eritme Nasıl Yapılır ?

Erkeklerde Göğüs Eritme Nasıl Yapılır ?

Göğüs bölgesindeki yağlanma hem çok tehlikeli hemde eritmesi çok zor bir bölgedir. Bu bölge kalbe yakınlığı sebebiyle kalp damarlarının tıkanmasına sebebiyet verebilmekte ve hoş olmayan sonuçları bulunmaktadır. Bu sebeple bu bölgenin yağlanmasına asla izin vermeyin ve mümkünse aşağıda belirttiğimiz göğüs eritme hareketlerini günde 25-30 defa tekrarlayın. Yapmanız gereken 2 veya 3 kiloluk dambıllar kullanmak..

Yere sırt üstü yatıp yerden destek alın.
Dambılları göğsünüzün üstüne karşılıklı duracak şekilde tutun ve kollarınızı dirseklerinizi kullanarak yana açıp kapatn.
10 veya 15 kez bu hareketi tekrarlayıp kısa aralar verek tekrarlayın.
Hareketleri yaparken karnınızın ve göğsünüzün sıkı bir şekilde durmasına özen gösterin.
Göğüsünüz iyi bir şekil alana kadar bu hareketleri hergün yapın ve ara vermeyin.

2. yöntem ise şınav çekmek. Eğer kollarınız zayıfsa bu konuda ilk zamanlar zorlanabilirsiniz ancak yılmayın. Azar azarda olsa hergün şınav çekmeye gayret gösterin ve hergün bir öncekinden daha fazla sayıda şınav çekin.

Şınav çekerken almanız gereken pozisyon, ellerinizin göğüs hizasında olması ve gergin şekil durmasıdır. Yerden yükselirken nefes alın ve inerken nefes verin. Şınav çekerken nefes problemi yaşamazsanız performansınızda artacaktır. Şınav çekmenin püf noktası nefesdir. Nefesinizi düzenleyin ve bunu gayretle devam ettirin.

Bir ay içinde göğsünüzde ciddi bir şekillenme ve yağların eridiğini görebileceksiniz. Göğüs bölgesindeki yağların erimesi sağlığınız açısından çok ama çok önemlidir. Olası kalp damarlarının tıkanmasının şınavla önüne geçebilirsiniz.

Cevap Bırakın