Spor Yaparken Cep Telefonuyla İlgilenmek

Günümüz şartlarında her insan işinden gücünden arda kalan zamanlarını bazen dinlenerek, bazen eşiyle ve dostuyla gezerek, bazen ise egzersiz yaparak değerlendirir. Ele alınan konunun spor olduğunu varsayalım. Egzersiz yapmak koşmak, yürümek, salona gitmek veya bunlarla birlikte daha bir sürü dalları bir arada yapmak günümüzün rutini olmaya başlamıştır. Sağlıklı yaşam her bireyin artık vazgeçilmezleri arasına adını yazdırmıştır. Fakat püf noktalar es geçilmemeli ve tıpkı denildiği gibi sağlıklı bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde yapılan işten zevk alınmaz ve olumsuz yönde sonuçlanır.

Spor Yaparken Cep Telefonuyla İlgilenmek

Spor Yaparken Cep Telefonuyla İlgilenmek

Spor Yaparken Cep Telefonuyla İlgilenmek

Dikkat Edilmeli

Artık her bireyin mutlaka iletişim için bir aracı vardır. Bunların en başında ise cep aygıtı yani telefon gelir. Olmazsa olmazlar arasına giren ve bizlere fark ettirmeksizin aramızda ve yanımızda adeta bir radyasyon virüsü gibi dolaşan bu aygıtlar pekte sağlıklı olmayabiliyor bazen. Asıl konumuzu ele alacak olursak bu aygıtlar artık günümüzde ve özel hayatımızda yanımızda olduğu yetmezmiş gibi birde egzersiz ve sağlıklı yaşam hayatımıza adımını atmıştır. Artık salon ve egzersiz denildiğinde telefon olmazsa olmaz diyenlerden olduk milletçe. Fakat yanlış şu ki bizleri hem daha çok yavaşlatır ve daha tembel hale sokar. Bunun yanında saldığı etkileyici radyasyon virüsü ile yapılan hareketlerin bize sağlık getireceği yerde bu aygıt sayesinde vücudumuz geri dönülemez virüslerle tanışır. Bununla beraber gayet ciddi bir şekilde ilgi odağımızı dağıtır. Vücut için yararlı olacak egzersiz yerine kafayı bu alışkanlık aygıtından kaldırmamak bizleri artık ele geçirmeye başlıyor.

Alışkanlıklardan Vazgeçilmeli

Bu anlamda bahsedilmek ve ders alınması gereken husus şudur. Bu aletler elbette gün içinde, özel hayatta, acil durumlarda ve gerekli olan tüm zamanlarda işimize yarar. Ama zararları da göz ardı edilemez. Şehrin kabalık ve atmosfer kirliliğinden birazcık uzaklaşır egzersizlere yönlendiğimiz de hiç olmazsa günde 1-2 saat bu aygıtlardan uzaklaşmakta ciddi yarar vardır. Hızın ve sosyal medyanın içinde uçtuğu bu aletler bizleri himayesi altına almış adeta bir köle gibi kullanıyor. Egzersiz yaparken ise bizleri odaklanma anlamında dağıtıyor, yapılacak olan hareket ya da egzersiz unutuluyor. Bazen zamanımızdan çalıyor ve bizleri daha tembel hal ve hareketlere sokuyor. Hal böyle olunca da mutluluk hormonu salgılayan bu egzersiz ve sağlıklı yaşama adımlarımız tıpkı boşa kürek çekmek gibi oluyor. İçeriğinde olan salgıladığı bazı kötü dalgalanmalar vücudumuzun ve en önemli şeyimiz olan beynimizin yanında duruyor olması belli bir zaman sonra tepkisini gösterecektir.

“Spor Yaparken Müzik Dinlemek Doğru Mu?” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Spor Yaparken Müzik Dinlemek Doğru Mu?

Cevap Bırakın