1 Günde 2 Kilo Vermek Sağlıklı Mı?

1 Günde 2 Kilo Vermek Sağlıklı Mı?

İnsanlar kilo problemleri ile uğraşıyor ve farklı pek çok diyeti deneyerek kilo vermeye çalışıyor. Sağlıklı zayıflama konusunda başarı elde edebilmek adına hem sporun hem de diyetin bir arada kullanılıyor olması elbette ki çok önemlidir. Genel olarak yıl içerisinde belirli bir kiloya ulaşmak, yavaş ama net kilo vermek her zaman daha çok tercih edilmelidir. Aksi halde sağlık sorunları karşınıza çıkabilir.

 

Hızlı Kilo Vermek Doğru Mu?

Araştırma yapıldığında pek çok farklı diyet seçeneği bulunuyor. Bu diyet seçeneklerine bakıldığında bazılarının günde 2 kilo verdirebildiğini, haftada 7 kilo verdirebildiğini görebiliyorsunuz. Ancak sorulması gereken en önemli soru bu diyetler sağlıklı mı? Hızlı kilo vermek herkesin hayali olsa da hızlı verilen kiloların hızlı şekilde geri alındığını unutmamak gerekiyor. Çünkü hızlı şekilde verilen kilonun kaynağı ne yazık ki yağ olmuyor. Vücut içerisinde hareketsizlikten kaynaklanan su birikmeleri olabiliyor. Bu su birikmeleri ise belirli besinler tüketildiğinde hemen yok oluyor ve kişi de kilo verdiğini düşünüyor. Ancak vücuttan atılan yağ değil su oluyor. Bu da sağlıksız bir durumdur. Çünkü vücut anlık olarak su kaybı yaşamış oluyor.

 

Kilo Vermenin En Sağlıklı Yolu

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve zayıflama konusunda bilgi almak istiyorsanız diyetisyenlere başvurmanız gerekiyor. Her kişinin vücut yapısı ve metabolizması farklıdır. O nedenle her kişinin farklı bir diyet listesine uyması gerekiyor. Fazla kilolarınızı yıl içerisine yayarak verdiğiniz zaman verilen kiloların geri alınmayacağından emin olabilirsiniz. Çünkü verilen her kilo için vücudun kendine alışma sürecinin olması gerekiyor. O nedenle bir anda verilen kiloların geri alımı bu kadar kolay oluyor. Vücut vermiş olduğu kiloya alışamadan yine bir değişiklik meydana geliyor. Düzenli spor ve diyet sayesinde uzun sürede sağlıklı kilonuza ulaşmanız uzmanlar tarafından da tavsiye ediliyor.

 

Cevap Bırakın