2 Beden Zayıflamak İçin Kaç Kilo Vermek Gerek?

2 Beden Zayıflamak İçin Kaç Kilo Vermek Gerek? Doğumdan sonra bozulan vücut, masa başında oturarak çalışmanın veya çalışmayan evde sürekli hareketsiz kalmaktan dolayı oluşan fazlalıklar, sağlıksız yeme içme alışkanlığı ile vücudumuzda oluşan yağlanma ve bunun gibi birçok neden sayabiliriz. Güzelliğine düşkün kadınlarımızın en büyük derdi de bu fazla kilolar. Aslında dertten çok maalesef sağlımız açısından da tehlike arz ediyor ve fazla kilolarımız için önce güzellik değil sağlık diyoruz. Örnek verecek olursak; bel çevresi kalınlığı kalp ve damar hastalığında önemli bir faktördür, kalça ağrıları, omurga ağrıları, diğer ideal kilolarda ki insanlar gibi yüzlerce metre koşamazlar, merdiven çıkamaz ve tıkanırlar, psikolojik olarak etkilenirler yani özgüven eksikliği yaşarlar ve bu gibi durumlar insanları kilo vermeleri için oldukça teşvik etmektedir.

2 Beden Zayıflamak İçin Kaç Kilo Vermek Gerek?

2 Beden Zayıflamak İçin Kaç Kilo Vermek Gerek?

2 Beden Zayıflamak İçin Kaç Kilo Vermek Gerek?

İki Beden İncelmek İçin Kaç Kilo Vermelisiniz?

Birçok insanın dediği gibi yaz geliyor ama fazla kilolarınız var ve iki beden incelmeniz lazım ancak iki beden incelmeniz için kaç kilo vermelisiniz bu soru en çok sorulanlar arasında yer alıyor. Her beden arasında ki bel ölçü farkı 2 ya da 2.5 cm demektir. Dolayısıyla belimizi 2.5 cm inceltmek demek 1 beden inceldiğimiz anlamına gelir. Yani hesaplama yapacak olursak; 2 kg verdiğinizde yalnızca 1 cm incelmiş olursunuz bu da demek oluyor ki bir beden incelmek için 5 kg vermeniz gerekiyor. Haliyle iki beden için ise 10 kg zayıflama gerektiriyor.

 Peki İki Beden İncelmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle kendinizi aç bırakarak zayıflayacağınız düşüncesini aklınızdan çıkartın. Bu tansiyon düşmesine, baş dönmesine, halsiz kalmanıza hatta bayılmanıza bile neden olabilir. En doğru yöntem uzman bir diyetisyene başvurmak olacaktır. Size uygun diyet yöntemlerini söyleyecek ve kaç kilo vermek istiyorsanız ona göre diyetleri uzman takibinde uygulamanız istenecektir. Elbette spor yapmanız da bu aşamada çok önemlidir. Spor düzenli kilo vermekte etkin bir rol oynar.

 İncelmenin Dozunu Fazla Kaçırırsak?

Az önce de belirttiğim gibi uzman yardımıyla incelmeniz gerekiyor. Fazla zayıflamanın yani 1 ayda vermeniz gereken kilodan daha fazlasını verirseniz hızlı kilo kaybı yaşarsanız. 1 ayda en fazla 4 kilo vermelisiniz ve fazla kilolarımızda olduğu gibi hızlı kilo kaybının da beraberinde sağlık problemleri geliyor örneğin;

Kalbinizde ritim bozukluğu oluşur, elektrolit dengenizde bozulmalar, organ yetmezliği, kansızlık, saç dökülmeleri, safra kesesi taşı, adet düzensizliği, kas erimesi, uyku bozukluğu ve depresyon gibi rahatsızlıklar görülür. Bu yüzden gerektiğinden fazla zayıflamayın.

 İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır?

Bir insanın hayatını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için ideal bir kiloya sahip olması gerekmektedir. İdeal kilo hesaplanırken kişinin elbette ki cinsiyeti, yaşı, kilosu ve boyu karşılaştırılır. Sağlıklı bir kişi düzenli beslenme ve egzersizlerini düzenli olarak yapıyorsa ideal kiloya sahiptir. Vücudunuz ağırlığı boy uzunluğunuzun karesine bölünmesiyle beden kitle indeksiniz belirlenmiş olur. Hesaplanan değer kişinin zayıf, normal, fazla kilolu veya obez olup olmadığını göstermiş olur.

Cevap Bırakın