Ameliyatla Zayıflamanın Tehlikeleri

Ameliyatla Zayıflamanın herhangi bir tehlikesi varmıdır? Ameliyatla kilo verme yöntemi 1. Dereceden ve hatta 2. Dereceden obez olanlar için bile düşünülmemekte olup 3. Derece obeziteden itibaren, gerçekten kilo vermesi fiziksel olarak zor kabul edilen düzeyden itibaren önerilen bir yöntemdir. Bu ameliyatı olup olamayacağınıza dair pek çok etken göz önünde bulundurularak karar verilir.

Ameliyatla Zayıflamanın Tehlikeleri Nelerdir?

Ameliyatla Zayıflamanın Tehlikeleri

Ameliyatla Zayıflamanın Tehlikeleri

Kilo vermenize engel kronik rahatsızlıklarınız varsa, diğer kilo verme yöntemleri işe yaramayıp sonuçsuz kalıyorsa, yaşam kaliteniz kilo veremediğiniz için ileri düzeyde bozulmuşsa ve günlük işlerinizi yapamayacak boyutta kilolarınızın zararları sizi etkiliyorsa ancak o zaman ameliyat bir çözüm olarak önerilir.

Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Mide kelepçesi ya da mide küçültme ameliyatı her ameliyat gibi riskli bir ameliyat olmasının yanı sıra bu ameliyatı ekstra riskli yapan durum midenin diğer organlara göre tahribata ve kanamaya daha açık, zarsız ve hassas bir organ olmasından ileri gelmektedir. Medyaya yansıyan ameliyattan sonra kayıp vakaları bu durumun canlı kanıtlarındandır.

Bir uzmana danışarak, kardiyovasküler sisteminizin durumunu, diyabet gibi kan şekeri üzerinde etkisi olan ve kilo vermenize engel teşkil eden kronik rahatsızlıklarınızı göz önünde bulundurarak tavsiye almanız gerekmektedir.

Ameliyattan Sonra Ne Gibi Riskler Söz Konusu Olabilir?

Mide, mide asidinin bulunduğu asidik ortamda diğer organlardan daha korumasız ve hassas olduğu için ameliyat sonrası enfeksiyonlara, yaralanma, kanama ve tahribatlara daha açıktır. Bunun dışında kısa yollu kökten çözüm olarak görüldüğünde ve ameliyat sonrası beslenme düzeyini minimumda tutmaya ve fiziksel aktivite artımına uyulmadığı takdirde genişleyebilen bir organ olan mide tekrar eski boyutuna ulaşacaktır ve mide ameliyatının tekrar tekrar yapılması söz konusu olmayacak, kişi çözümsüz kalacaktır.

Sonuç olarak.

Sonuç olarak tüm uzmanların birleştiği nokta ameliyatı seçmeden önce diğer tüm zayıflama yöntemlerinin doğru olarak uygulandığının takibatının yapılması, yanlış beslenme ve spor alışkanlıklarının değiştirilmesi, tüm bunlar yapıldığı takdirde zayıflamak üzerine sonuç alınamıyorsa bir uzmana giderek ameliyat talebinde bulunulması ve ameliyat sonunda da doktorun söylediği tüm talimatlara özenle uyulmasıdır.

Cevap Bırakın