Bacak İncelten Egzersiz Hareketleri

Bacak İncelten Egzersiz Hareketleri- Birçok insan, ince ve güzel bacaklara sahip olmak ister. Bu nedenle vücut tiplerine aldırmadan, incelmenin heyecanı ile yanlış hareketlerde bulunup, canlarını acıtabilirler. Bu tip durumlar ile karşılaşmamak adına, önce vücut tipiniz nedir onu görmelisiniz.

Bacak İncelten Egzersiz Hareketleri

Bacak İncelten Egzersiz Hareketleri

Bacak İncelten Egzersiz Hareketleri

Vucüt Tipine Göre Yapılacaklar

Eğer basenleriniz çok kalın ise, öncelikle günlük yürüyüşler yaparak bacaklarınızı alıştırmanız gerekir. Ham bir vücuda direkt olarak yük uygulamak, çok iyi sonuçlar doğurmayacaktır.

Bacakları egzersize alıştırdıktan sonra, yavaş yavaş istenilen hedef adına uygun egzersiz yapılmaya başlanabilir. Squat, bacak inceltme konusunda çok yardımcı olacaktır. Bunun için ayaklarınızı, omuz genişliğinde açıp ellerinizi, dengede durmak amacıyla öne doğru düz bir şekilde uzatmanız gerekir. Sonrasında, yavaşça yere eğilip kalkmalısınız. Fakat yere tam anlamıyla oturmamalısınız. Yani uygulayacağınız yöntem, çömelme hareketidir. Bir sandalyeye oturuyor gibi hayal edebilirsiniz. Bu yöntemi günlük belli sayılarda tekrar ederseniz, zamanla bacaklarınızdaki farkı görebilirsiniz. Bunun dışında bir diğer yöntem de, yere tamamen uzanıp bacaklarınızı yukarıda tutmanız ile gerçekleşen yöntemdir. Önce yere düz bir şekilde uzanıp, ellerinizi iki yanınıza düz bir şekilde yerleştirmelisiniz. Sonra bacaklarınızı birleştirip, vücudunuz tam ”L” şekli oluşturacak şekilde havaya kaldırmalısınız.

Bacaklarınızı havada birkaç saniye bekletip, yere tekrar uzatmalısınız. Bu işlemi beş defa tekrarlayabilirsiniz. Bu yöntemi de günlük tekrar edebilirsiniz. Bunların dışında yere uzanıp, bacaklarınızı yukarı paralel kaldırıp, bisiklet kullanıyor gibi hareket ettirebilirsiniz. Bu da bacaklarınızı inceltme konusunda size yardımcı olacaktır. Ve son olarak, önünüze küçük bir basamak koyun. Bu basamağa çıkıp ardından geri inin. Bu işlemi on beş yirmi defa tekrarlayabilirsiniz. Bu da size istediğiniz konuda yardımcı olacaktır. Tüm bu egzersizleri, zamanla sayılarını artırarak tekrar edin. Fakat kendinizi zorlamayın, sayıları aşamalı olarak yükseltmeniz sizin adınıza faydalı olacaktır.

Cevap Bırakın