Bel Çevresindeki Yağları Eritmenin Yolu

Bel Çevresindeki Yağları Eritmenin Yolu

Limonlu Su İçmek;

Limonlu su içmek hem ödem attırıcı hem de yağ yakımı hızlandırıcıdır. Ayrıca güne limonlu su içerek başlamak enerji dengeleyici de olmaktadır.

Beyaz Yiyeceklerden Uzak Durmak;

Beyaz yiyeceklerden kasıt; un, ekmek, hamur işi vb’ dir. Bunların tüketimini dengede tutarak bel çevresi yağlarının oluşması azaltılabilmektedir.

Alkol ve Tatlı Tüketimini Azaltın;

Alkol kullanımı yağların tutulmasına destek vermektedir. Yağ eritme konusunda en büyük engellerden biridir.

Yürüyüş Yapmak;

Gün içerisinde yapılan yürüyüşler bütün bedene katkı sağlayacağı gibi bel bölgesindeki yağların giderilmesinde faydalı olmaktadır. Haftada en az 3 kez yapılacak olan yürüyüş yağ eritmede etkili olacaktır. Sağlıklı bir yaşam için yürüyüş yapmak gerekmektedir.

Bisiklet Sürmek;

Bisiklet sürmek, bacak kaslarını çalıştırdığı gibi bel bölgesini de çalıştırmaktadır. Düzenli olarak bisiklet sürüldüğü takdirde o bölgelerin çalışması düzene girerek, zayıflamaya başlayacaktır.

Fitness Araçlarını Kullanmak;

Fitness araçlarında bazı titreşimli kemerler, bel bölgesini aktif olarak çalıştırdığı için düzenli kullanımı durumunda yine yağların erimesinde etkili olmaktadır. Ayrıca dumbell’ lar kullanılarak yapılan egzersizler de bel çevresinde etkili olacaktır.

Bitki Çayları Kullanmak;

Bitki çayları sadece bel bölgesine değil bütün bedene katkıda bulunmaktadır. Ödem söktürücü ve yağ yakımı hızlandırıcıdırlar.

Ev Egzersizlerini Uygulayın;

Egzersiz yapmak için dışarda olmanıza gerek yoktur. Ev içerisinde de egzersiz yapabilmek mümkündür. Bel çevrenizdeki yağları eriten, evde yapılan bazı egzersizler şunlardır; Düz bir düzlemde uzanarak bacakları aynı anda ve sonrasında teker teker karına doğru çekip indirme, dizleri öne doğru bükerek, bacaklar üzerinde yarım çömelme, yan yatarak tek bacağı yukarı aşağı kaldırıp indirmek ve belden yukarısını sağa ve sola eğmek kolları yukarıda tutacak şekilde bunu uygulamaktır. Bunlar evde düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde bel bölgesinde bulunan yağlardan düzenli bir şekilde kurtulmak mümkün olacaktır.

Cevap Bırakın