Bitkisel Zayıflama Ürünleri İle Kilo Nasıl Verilir?

  Bitkisel Zayıflama Ürünleri İle Kilo Nasıl Verilir? Günümüzde zayıflama yöntemleri denilince akla ilk gelenler arasında bazı bitkiler yer almaktadır. Bu bitkilerin faydaları olduğu gibi bilinçsiz tüketimde zararları da mevcuttur. Bu tarz zararlardan kaçınmak için doğru bitkiyi doğru oranda ve doğru zamanlarda tüketmek gerekmektedir. Örneğin siz metabolizmanızı çok hızlandıracak bir bitkiyi gün içinde yoğun zamanlarınızda tüketirseniz bu durum vücudunuza faydadan çok zarar sağlayacaktır. Bu tarz metabolizma hızlandırıcı bitkileri gece tercih etmeniz size uyurken bile yağ yaktırmanın keyfini yaşatacaktır.

TARÇIN

Tarçın çok önemli ve düzenleyici bir bitkidir. Çay olarak tüketilmesi tavsiye edilir. Vücut sıcaklığını artırarak metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakmanıza yardımcı olur. Kan şekerinin dengelenmesinde de önemli rol oynar. Ayrıca kolestrolü dengeleyici etkisi de unutulmamalıdır.

MAYDANOZ

Maydanozun yağ yakıcı ve kalori yakmayı hızlandırıcı etkilerinin olduğu söylenemez. Fakat maydanoz bitkisinin sindirimi kolaylaştırıcı ve ödem söktürücü özellikleri vardır. Bu sebeple kilo verme konularında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca maydanoz fazla suyu vücuttan atma konusunda da yardımcı bir bitkidir. Maydanoz c ve a vitamini bakımından son derece zengin bir bitkidir.

ZENCEFİL

Mide bulantısını alma özelliği sayesinde sindirimi kolaylaştıran zencefil de diyet listelerinde yer almaktadır. Bazı kaynaklarda metabolizma hızlandırıcı özellikleri de olduğu söylenmektedir.

KUŞ OTU

Kuş otu bağırsakları fazla çalıştırması etkisiyle bilinen bir bitkidir. Hatta müshil etkisi yaptığı da söylenebilir. Şişliği önlemeye yardımcı olduğu gibi fazla suyun dışarı atılmasında da etkili bir bitkidir.

YABANMERSİNİ

En büyük sorunlarımızdan biri olan açlığa karşı gelememe duygusunu yabanmersini bitkisiyle dizginlemek mümkündür. Özellikle yemeklerden önce alınması kan şekerini düzenlemede ve açlık hissini bastırmada etken olmasını sağlayacaktır.

YEŞİL ÇAY

Neredeyse tüm diyet listelerinde görebileceğiniz yeşil çayın gerçekten kilo vermede etkileri ispatlanmıştır. Yağ yakmada en fazla yardımcı olan bitkilerden biridir. Yeşil çay bitkisini hayatınızda devamlı bulundurmanız tavsiye edilir. Fakat her şeyde olduğu gibi onun da fazlası zarar olacaktır yani kararında tüketilmelidir(Günde 2 fincan yeterlidir).

Bu bitkileri kullanmanın yanı sıra kullanma amaçlarını unutmadan ve hayatınızı ona göre adapte ederek kilo vermeyi kolaylaştırmak mümkündür.

 

 

 

 

Cevap Bırakın