Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Makalede Neler Var?

Zayıflama Tutkusu

   Bitip tükenmek bilmeyen zayıflama, formunu koruma tutkusundan ötürü çoğu insan hem çokça para ve emek harcamıştır. Çok fazla para ya da emek harcansa da yine de bazen başarılı olunmayabilir. Bunun nedeni yapılan diyet ve sporların bilinçsiz yapılmasıdır. Daha başarılı olan bir zayıflama yöntemi ise bölgesel zayıflamadır.

 

 Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, temel bir kilo verme yöntemi değildir. Vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağlardan kurtulmak amacıyla kullanılan yöntemlere verilen isimdir. Bu zayıflama yöntemlerinin diğerlerinden daha başarılı olduğu söylenebilir. Sebebi ise, her bireyin farklı bir vücut yapısı vardır. Genetik, dışsal ve de içsel sebeplerden dolayı yıllar içinde bu nedenlerle yağlanma başlar. Ancak bu yağlanma vücuda eşit şekilde dağılmaz, belli bölgelerde depolanır.

 Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin hepsi aslında o yağlanmanın toplandığı bölgelerde yağ hücrelerini büzüştürülerek, parçalanarak ya da eritilerek o bölgeden uzaklaştırması esasına dayanır. Ancak unutulmamalıdır ki bu yöntemler uygulandıktan sonra diyet ve spora devam edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde parçalanan yağ hücreleri o bölgelerden atılmasını kolaylaştırdığı için mutlaka önerilir.

İdeal olan zayıflama yöntemi ise yukarıda belirtildiği gibi diyet ve spor ile vücudun şekillendirilmesidir. Kalan yağlanmalar için ise doktor önerisiyle doğru metot uygulanarak bölgeye uygulanmasıdır.

Bunlardan iki ayrı grupta toplanır, Girişimsel-cerrahi metotlar ve girişimsel-cerrahi olmayan metotlardır. Girişimsel-Cerrahi metotlar ise liposuction, lazer lipoliz, mezoterapi denen metotlardır. Girişimsel-cerrahi olmayan metotlar ise infrared, kavitasyon, pressoterapi, lenf drenaj masajı, ozon sauna, cryolipoliz gibi metotlardır.

Unutulmamalıdır ki uygulanacak bölgesel zayıflama yöntemi doktor eşliğinde tercih edilmelidir. Birden fazla metot bir arada kullanılır ve ekstra diyet ve spor da yapılırsa tedavi başarısı daha da artacaktır. Ayrıca bu durumlarda çok fazla su tüketilmelidir. En az 2-2,5 lt kadar günlük su tüketmeleri gerekmektedir.

Cevap Bırakın