Cerrahi Müdahaleye Gerek Kalmadan Zayıflama

Cerrahi Müdahaleye Gerek Kalmadan Zayıflama Fazla kilolar artık günümüzde çoğu kişinin ortak problemidir. Günümüzde yoğun çalışma şartlarından doğan dengesiz ve hazır gıdalar ile beslenme herkesin ideal kilosunu aşmasına ve sağlıksız yaşamasına neden olmaktadır. Fazla kilolar başta obezite olmak üzere, şeker, tansiyon ve böbrek rahatsızlıkları gibi çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Hatta kanser riskini artırdığına gösteren araştırmalar mevcuttur. Fazla kilolardan kurtulmanın birçok yolu vardır.

Cerrahi Müdahaleye Gerek Kalmadan Zayıflama

Cerrahi Müdahaleye Gerek Kalmadan Zayıflama

Cerrahi Müdahaleye Gerek Kalmadan Zayıflama

Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için çeşitli ameliyatlar yapılmaktadır. Ancak bu cerrahi müdahaleler hem bazıları için zor gelir hem de sağlık açısından bu zayıflama yöntemi doğru bir yöntem değildir. Eğer kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız ilk olarak kendinize bir hedef koymalısınız. Evinizde sürdürülebilir diyet programı hazırlayıp bu diyete bağlı kalmalısınız. Diyetiniz ne kadar optimum düzeyde olursa zayıflamanız ve sonrasında ideal kilonuzu korumanız daha kolay olacaktır. Diyet yaparken temel besin kaynakları olan protein, karbonhidrat ve yağ alım oranına dikkat etmelisiniz. Vücuda alınan protein miktarının fazla olmasına ve yağ oranının minimum düzeyde olmasına dikkat etmelisiniz.

Yağı hiç almadan yapılan diyetler genellikle amacına ulaşamaz. Bu nedenle az olsa da bir miktar yağ almanız gerekmektedir. Eğer kendiniz diyet programı ayarlayamazsanız bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Diyetin yanı sıra egzersiz yaparak zayıflayabilirsiniz. Egzersiz metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakımını artırır ve daha hızlı ve sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olur. Eğer egzersize zamanınız yoksa iş yerine yürüyerek gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Ya da akşamları yarım saat yürümeniz yardımcı olacaktır. Eğer ağır egzersiz yapmaya kararlıysanız protein alımını biraz daha artırmanız gerekmektedir. zayıflamak için uzmanların bir diğer önerisi ise vücuda giren su alımının artırılmasıdır. Soğuk ama buzlu olmayan su içmek vücudun daha fazla kalori yakmasına neden olmaktadır. Ayrıca özellikle yaz aylarında yağ yakımını kolaylaştırmak için vücut ağırlığınıza göre değişse de yaklaşık 2-3 litre su içmeniz gerekmektedir.

Zayıfladıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Günümüzde çoğu kişi zayıfladıktan sonra diyetini bıraktığı için fazla kilolarını kısa sürede geri almaktadırlar. Bu durum hem sağlıksız hem de zaman kaybıdır. Bu nedenle ideal kilonuza ulaştıktan sonra diyetinizi biraz daha hafifletip devam etmeniz gerekmektedir. Eğer egzersiz yapıyorsanız aynı şekilde biraz daha hafif egzersize geçmenizde fayda vardır.

İlginizi çekebilir; Tüm Mide Ameliyatı Zayıflatır Mı?  Mide Balonu İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Bir Yanıt Bırakın