Diyet Olmadan Nasıl Zayıflanır?

Diyet Olmadan Nasıl Zayıflanır?

Diyet Olmadan Nasıl Zayıflanır? 1

Diyet yapmadan kilo vermek yeterli uğraş ve azim sonucunda başarılı olunabilecek bir durumdur. Kilo vermenin püf noktası bol bol su tüketmektir. Su metabolizmayı hızlandırır. Yemek yemeden 5 dakika önce bir bardak su içerseniz, kendinizi doymuş gibi hissedersiniz. Böylelikle fazla yemek yemekten kaçınmış olursunuz. Yediğiniz lokmaları yaklaşık 20 kez çiğneyin. Büyük lokmaları vücut sindiremez. Küçük lokmaları daha hızlı sindirir. Yiyeceğiniz yemeklerin miktarını abartmayın. Tabağınızı doyacağınız miktarda doldurun. Yediğiniz yemekler çoğunlukla sebzeye yönelik olmalı. Fazla yağlı yiyeceklerden kaçının. Sebzeleri, etleri, tavukları kızartmak yerine haşlayın. Yemekleri geç saatlerde yemeyin. İnsan vücudu geç saatlerde daha az kalori yakar. Çok erken olmadan akşam yemeğini yerseniz besinlerin sindirilmesi daha kolay olur. Müzik açıp evde yürürseniz küçük çaplı kaloriler yakabilirsiniz. Müzik insana enerji verir. Bu yüzden yürüyüş yaparken müzik dinlemek önemlidir.

Sabahları kahvaltı yaparken yanında bir fincan yeşil çay içmek metabolizmayı hızlandırır. Yeşil çay tercihiniz değilse, tarçın çayını tüketebilirsiniz. Tarçın çayı: vücut sıcaklığını yükseltir ve metabolizmanın harcadığı enerjiyi arttırır. Böylelikle daha fazla kalori yakmış olursunuz. Ayrıca kan şekerini dengeleyerek iştahı bastırır. Öğün atlamak kilo vermenin en büyük düşmanıdır. Daha az kalori almaya çalışarak öğün atlarsanız bütün çabalarınız boşa gider. Vücudumuz, öğünlere ihtiyaç duyar. Sindirimi kolaylaştırmak ve metabolizmayı hızlandırmak için vücuda ihtiyaç duyduğu besinleri azar azar ve her öğün verilmelidir. Canınız çok tatlı çekerse yüksek kalorili tatlılar yerine bir parça bitter çikolata yemeyi tercih edin. Böylece kalori tasarrufu yapmış olursunuz. Gazlı ve alkollü içecekler kalori deposudur. Kalorili ve zararlı içecekler içmek yerine suyunuza salatalık, limon, çilek atarak kendinizi hem sağlıklı, hem daha az kalorili içecekler hazırlayın.

Uzun süre aç kalmayın. Uzun süre aç kalmak sizi daha fazla açlığa ve yemek yemeye iter. Kan şekerinizi dengeleyerek ara ara, az ve sağlıklı yemekler tüketin. Diyet yapmadan kilo verebilmek için sağlıklı bir şekilde kilo vermek gerekir. Sağlıklı kilo vermek için sağlıklı bir uyku şarttır. Erken yatıp erken kalkmak ve günde en az 7-8 saat uyku çekmek sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur. Günde 2-3 litre su içmek diyet yapmadan kilo vermekte en etkili eylemdir. Yeterli miktarda yemek yemek, evde yürüyüş yapmak, yeşil çay ve diğer kilo vermede yardımcı olan çayları ve sıvıları tüketmek, yeterli ve sağlıklı bir uyku çekmek, düzenli yemek yemek size diyet yapmadan kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 

Bir Yanıt Bırakın