Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Vermenin Yöntemleri Nelerdir?

Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Vermenin Yöntemleri Nelerdir? Hamilelik döneminde sağlıklı beslenmemiz bebeğimizin sağlıklı olması için önemlidir. Genellikle hamilelik döneminde 5-10 kilo alınır. Hamilelik dönemi sona erdiğinde ise bu kiloları vermek için acele etmemek gerekir. Bebeklerini emzireceğinden dolayı 7.aydan sonra doğum sonrası kilolardan kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvurabiliriz.

Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Vermenin Yöntemleri Nelerdir?

Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Vermenin Yöntemleri Nelerdir

Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Vermenin Yöntemleri Nelerdir?

Doğumunuzdan sonra fırsat buldukça bir saatte olsa yürümeniz kilo vermenizi tetikler. Diyetisyene giderek hem anne sütünüzü arttırıp hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz için diyet listeleri isteyebilirsiniz. Sırf kilo vermek için yapılan şok diyetler hem sizin sağlığınızı etkiler hem de bebeğinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Doğum süresince aldığınız kilolardan bir anda kurtulamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Doğum sonrası yaşadığınız stresten dolayı da farkında olmayarak aşırı yemek tüketimine başvurursunuz ve bu sayede kilo vermek yerine kilo almaya devam edersiniz. Bebeğinizin uyumanıza izin verdiği zamanlarda uyuyarak metabolizmanızın sağlıklı bir şekilde çalışmasına olumlu etkide bulunabilirsiniz. Doğum sonrası ayda 3 kilo verebiliyorsanız buna şükredin ve zamanla hedefinize ulaşacağınızdan pes etmeden devam edin. Doğum sonrası doktorunuz egzersiz yapmanızda herhangi bir sakınca görmüyorsa egzersiz yaparak kilo veriminizi arttırabilirsiniz.

Doğumdan Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Bebeğinizi emzirmek günde 500-600 kalori yakmanıza sebep olduğunu unutmayın ve süt miktarınızı arttırmak için süt yapacak besinlerle beslenin. Çocuğunuzu 2 yaşına kadar emzirmek hem bebeğiniz hem de sizin sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır. Günlük almanız gereken kalori miktarının altında kalori almanız metabolizmanızı olumsuz etkiler. Az miktarda kalori aldığınızdan kendinizi halsiz hissedebilirsiniz ve bebeğinizle yeterince ilgilenemeyebilirsiniz. Bu yüzden günlük kalori alımınızın ne altına inmeye ne de üstüne çıkmaya çalışmayın. Doğumdan sonraki kilolarınızdan kurtulmak için 3 ana öğün 2 ara öğün şeklinde beslenin. Sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz için kahvaltınızı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Akşam yemeğinizi en geç 6’ya kadar yemiş olun. Öğünlerinizde çorba tüketmeyi ihmal etmeyin.

Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Verme Teknikleri

Ara öğünlerinizde badem, yoğurt, ceviz, süt, yumurta, meyve tüketebilirsiniz. Bu şekilde pes etmeyip 7-8 ay beslenirseniz hedeflediğiniz ideal kilonuza ulaşabileceğinizi unutmayın. Hem kendi sağlığınızı hem de bebeğinizin sağlığını sırf kilo vermek için tehlikeye atmayın.

Cevap Bırakın