Elma Sirkesi İle Nasıl Zayıflanır?

Elma Sirkesi İle Nasıl Zayıflanır?

Elma Sirkesi İle Zayıflama

Değişen güzellik algısı ve sağlıklı yaşama olan ilginin artmasıyla birlikte özellikle kadınlar arasında çok değişik diyetler ve zayıflama kürleri denenir oldu. İnsanlar fazla araştırma yapmadan şok diyet programlarıyla zayıflamaya çare ararken buldular kendilerini. Zayıflama konusunda bu kadar çok çeşitlilik varken kafalar da haliyle baya bir karıştı.

Bu karışıklık içinde rakipleri arasından sıyrılarak hem zayıflamaya hem de sağlıklı yaşama katkılarından dolayı elma sirkesi kullanımı son zamanlar da artış gösterdi. Elma sirkesi içerdiği değerli vitamin ve enzimler sayesinde vücudumuzu canlandıran ve iyileştiren bir etkiye sahiptir. Ayrıca içerisinde bulunan asetik asit sayesinde açlık hissi ve su kaybı azalır böylelikle de zayıflamaya yardımcı bir etki göstermiş olur. Bu özelliği kadınlar tarafından fazlaca bilindiğinden zayıflama kürü olarak kullanımı da gittikçe yaygınlaşmıştır.

Elma Sirkeli Zayıflama Kürü;

+ 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

+ 1 tatlı kaşığı bal

+ 1 bardak ılık su

Hazırlanması;

Bir bardak ılık suyun içerisine birer tatlı kaşığı elma sirkesi ve balı koyarak iyice karıştırıyoruz. Oluşan karışımı günde bir bardak olacak şekilde taze tüketmeye özen gösterin. Günde bir bardaktan fazla içilmesi içerisinde ki asit sebebiyle mide yanmalarına sebebiyet vereceğinden aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır. Ayrıca özellikle mide problemi yaşayan kişilerin kontrollü kullanmaları ve oluşabilecek yan etkilere daha dikkat etmeleri mide sağlıkları açısından yararlı olacaktır.

Elma Sirkesi Kürü Zayıflamaya Nasıl Fayda Sağlar;

+ Kan dolaşımı ve sindirimi kolaylaştırır,

+ Enerji verici özelliği sayesinde sizi canlandırır ve size spor yapabilme gücü verir,

+ Vücudu toksinlerden arındırır,

+ Gün içerinde alınan kalorilerin yağa dönüşmesini azaltır.

Zayıflama etkisi dışında ağız kokusu, boğaz ağrısı, sinüzit problemleri, uyku sorunu gibi birçok sağlık sorununa iyi gelen elma sirkesini sofralarımızdan eksik etmemekte kesinlikle fayda olduğunu söyleyebiliriz. Ancak her şeyde olduğu gibi fazla kullanım konusunda aman dikkat diyoruz.

Cevap Bırakın