Evde Zayıflamak İçin 5 Yöntem

Evde Zayıflamak İçin 5 Yöntem- Fazla kilolardan kurtulmak çağımızın en büyük sorunlarından biri. Yoğun iş ve eğitim hayatı kişileri düzensiz ve sağlıksız beslenmeye mecbur bırakıyor. Birçok kişi günün uzun bir kısmını oturarak ve hareketsiz geçirdiği için zamanla fazla kilolarla uğraşmak zorunda kalıyor. Evde zayıflamada kullanabileceğiniz basit ama etkili yöntemler ile kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Evde Zayıflamak İçin 5 Yöntem

Evde Zayıflamak İçin 5 Yöntem

Evde Zayıflamak İçin 5 Yöntem

Kalori Hesabı Yapmak

Bir gün içerisinde yediğiniz içtiniz her şeyin kalorisini hesaplamak kilo vermenizde size yardımcı olacaktır. Yetişkin bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2000-3000 arasında değişmektedir. Eğer ihtiyacınız olan kalorinin altında beslenirseniz zamanla kilo kaybedersiniz. Bir kilo yağ yaklaşık 7000-7500 kaloridir. Günlük aldığınız veya harcadığını kaloriyi hesaplar ve ona uygun bir şekilde plan yaparsanız ayda 2-3 kilo verebilirsiniz.

Hedefinizi Gerçekçi Ve Ulaşılabilecek Bir Noktada Tutmak

Kilo kaybında en önemli noktalardan biri haftada kaç kilo vermek istediğinizi belirlemektir. Kişiler verdikleri kilolar ile motivasyon sağlar ve zaman içerisinde daha fazla kilo verebilirler. İdeal ve ulaşılabilir hedefler belirlemek bu süreçte motivasyonunuzu ve iradenizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Su İçmek

Sağlıklı kilo verme sürecinde en önemli yardımcı sudur. Metabolizmayı düzenler yağ kaybıyla birlikte kaybettiğiniz suyu geri kazandırır. Su içmeyi daha cazip bir hale getirmek için limon ve nane gibi sevdiğiniz sağlıklı gıdaları kullanabilirsiniz.

Aktif Olmak

Evde zayıflamak için bulduğunuz her fırsatı değerlendirin. Hareket etmeye özen gösterin. Ev işleri ve kısa mesafeli yürüyüşler kilo vermek açsından önemlidir. Bir gün içerisinde ne kadar çok kalori kaybı olursa kilo verme süreci oldukça hızlanır.

Beslenmenizi Ara Öğünlerle Destekleyin

Son olarak ana öğünlerin yanına ara öğünler eklenmeli. Meyve, bitki çayları ve doğal besinlerle beslenme düzeni desteklenmelidir. Bu sayede sağlığınızı korumak ve zayıflama adına önemli bir adımdır. Sıklıkla doğal ve işlenmemiş gıdalar tüketmek sağlıklı kilo vermek de etkilidir.

Cevap Bırakın