Farklı Zayıflama Taktikleri Nelerdir?

Farklı Zayıflama Taktikleri Nelerdir?

 

Farklı Zayıflama Taktikleri

           ​​​​​​Zayıflama taktikleri bu 7 alt başlıklarla sıralanmıştır.

​​Yemek Yemeden Önce Su içmek

Su içmek su ihtiyacını karşılaması yanında mideyi doldurarak aşırı yemek yemekten kaçınmayı sağlar.

Tatlı İhtiyacını Bitter Çikolata İle Karşılamak

Ağır unlu tatlılar kurabiyeler, pastalar, kekler yerine birkaç parça bitter çikolata ile tatlı ihtiyacını gidermek daha fazla kilo almanın önüne geçer ve hızlı bir şekilde zayıflama ihtiyacını karşılanabilir.

Küçük Tabağı Tercih Edilmeli

Kilo vermek isteniliyorsa küçük porsiyon tercih edilmelidir bu sayede az yemekle tabağınızı doldurmuş olunur ve tatmin olunur.

Daha Çok Hareket Edilmeli

Spor salonlarına gidilemiyor, spora vakit ayrılamıyor ise biraz hareket edilmesi gerekecek merdivenler asansör ile çıkmak yerine yürümeyi tercih edilmesi daha uygun olacaktır veya iş yerine yürüyerek gitmek gibi kalori yakmak daha kolay olacaktır.

Kalori İçeren İçecekleri Tercih Etmemeli

İçtiğim yarıyor bahaneleri üretmek yerine içtiklerimizin kalori içerip içermediğini kontrol etmemiz genelde çok daha iyi olur. Kola, meyve suları, şaraplar gibi içeceklerden uzak durup fazladan kilo almaya son verilebilir. Bol bol su tüketmek hem zayıflamayı gerçekleştirmeye yardımcı olur ve su ihtiyacı çok rahat bir şekilde giderilebilir.

 

Gün İçerisinde Atıştırmalar Protein İçeren Gıdalar Olmalı

Yüksek miktarda kalori içeren bisküviler, cipsler yerine lif yönünden zengin olan yiyecekleri yoğurt, keten tohumu, tahıllı ekmek, ayran ve benzeri yiyecekleri atıştırmak sizi tok tutmaya yardımcı olacaktır.

Geç Saatlerde Yemek Yenilmemeli

Akşam yemeği gün içerisinde yenilen en az miktardaki yemeklerin arasında olmalıdır çünkü akşam yenilen az miktardaki bir besin hızlı bir şekilde kilo alınmaya yarayacaktır.

Yatmadan en erken 2-3 saat önce akşam yemeği yenilmelidir. Geç vakitlerine kadar bırakılan akşam yemeği ve ya akşam yemeğinden 2 saat ve ya 3 saat sonra tüketilen gıdalar sindirim sorunlarına yol açar.

 

 

Cevap Bırakın