Hangi Sporlar Zayıflamamızı Sağlar?

 Yaz ayları yaklaşmaktayken pek çok insan zayıflamak istemekte ve bunun için yollar araştırmaktadır. Zayıflamak için belirli bir beslenme düzeni oturtmak çok önemli olsa da, zayıflamanın en etkili yolu spor yapmaktır. Bir kilo yağ kaybı için 7400 kalori yakılması gerekliliğinden ötürü, zayıflatan sporları yapmaya başlamak kadar, süreklilik sağlamak da önem arz etmektedir.Hangi Sporlar Zayıflamamızı Sağlar?

Hangi Sporlar Zayıflamamızı Sağlar?

Hangi Sporlar Zayıflamamızı Sağlar?

Hangi Sporlar Zayıflamamızı Sağlar?

Kapalı Alan Sporları

Açık alanda spor yapma alternatifi bulunmayan ya da bundan zevk almayıp spor yapmak için kapalı alanı seçenler için pek çok zayıflatan spor bulunmaktadır. Bunlardan ilki olarak dans gösterilebilir. Hem ritim duygusunu geliştiren, hem eğlenceli, hem de bütün bedenin çalıştırılmasıyla hızlı kilo kaybı sağlayan bir spor olarak gösterilebilecek dans için pek çok spor salonunda ders alınabilir ya da internette bu konuda çeşitli eğitici videolar izlenerek evde yapılabilir. Bunun dışında fitness salonlarında hocaların önderliğinde ihtiyaca yönelik egzersiz programlarına bağlı hareket edilerek de kısa zamanda zayıflamak mümkündür.

Açık Alanda Spor Yapmak

Açık havada hareket ederek zayıflamak isteyenler için de pek çok seçenek bulunmaktadır. Örneğin doğada, temiz havada yapılacak düzenli ve tempolu yürüyüşlerin zayıflamaya katkısı büyüktür. Bunun dışında ip atlamanın da çok fazla kalori yaktırdığı bilinmektedir. Tempoyu yavaş tutan biri saatte 472 kalori yakabilecekken, tempo hızlandırıldığında bir saatte yakılan kalori 708 kaloriye kadar çıkabilir. Bisiklete binmek de hem kondisyon geliştirmek, hem kilo kaybetmek için iyi bir seçenektir. Bunun dışında oldukça hareketli bir spor olan basketbol da bolca yağ yaktırmakla birlikte, bireysel bir spor olan tenis de aynı şekilde zayıflamaya katkı sağlamaktadır.

Zayıflamayı sağlayan pek çok spor varken, en çok kalori yaktıranlar yukarıda sıralananlardır. Ancak unutulmamalıdır ki, kilo kaybının sürekliliği için yapılan sporun da sürekliliği çok önemlidir.

Cevap Bırakın