Hızlı Kilo Vermek İçin En İyi Yöntem Hangisidir?

Hızlı Kilo Vermek İçin En İyi Yöntem Hangisidir?

     Zayıflamak her insanın hayatlarında en az bir kere mutlaka düşündüğü bir konudur. Özellikle günden güne azalan hareket etme özgürlüğümüz ve beslenme şekillerimizdeki hatalarımız nedeniyle şişmanlık toplumumuzun ortak bir problemi haline gelmiştir. Son zamanlarda hızla artan bir trend haline gelen hızlı kilo verme yöntemleri ile ilgili pek çok öneri bulunmaktadır. Bunların başında da posalı beslenme gelmektedir. Posalı diğer bir adıyla lifli gıdaların zayıflatıyor olması midemizde kapladığı yerden dolayı tokluk hissi yaratmasıyla doğru orantılıdır. Yüksek lif içeren besinler yapıları gereği çok çiğnenmesi gerektiğinden dolayı da yeme hızımızı düşürür ve tokluk hissi yaratarak sindirim sistemimizi çok fazla yormadan doymamızı sağlar. Ayrıca yapılan araştırmalara göre yüksek lifli besinlerin insanları kalp hastalığı, obezite ve kanser gibi vakalardan da koruduğu belirtilmektedir.

 Yüksek Lifli Besinler

Yüksek lifli beslenmek için tahıllar, baklagiller, kök sebzeler, yeşil sebzeler, taze meyveler (özellikle ahududu, böğürtlen, ayva ve çilek), kurutulmuş meyvelerin tüketilmesi gerekmektedir. Posalı besinler daha hızlı tokluk yarattığı için diyetlerin vazgeçilmezi haline gelmektedir.

 Diyette sporun Önemi

Yüksek lifli beslenme yöntemi ile kilo verilebilmektedir ancak yalnızca yüksek lif içeren besinler tüketerek zayıflamaya çalışmak yanlış bir yöntemdir. Diyetler her zaman sporla desteklenerek yapılmalıdır. Özellikle spordan önce ve sonra protein içeren süt, kefir ya da yoğurt gibi besinler tüketilerek kalori yakımı hızlandırılmalıdır. Spor yaparken terleyerek su kaybedildiği için su tüketimi çok önemlidir. Vücut hiçbir zaman susuz bırakılmamalı ve güne ılık limonlu su içerek başlanması gerekmektedir. Limonlu suyun vücuttan toksinleri atmada önemli bir fayda sağladığı bilinmektedir. Yaşam tarzımızı daha hareketli bir hale getirerek, yeterli miktarda sıvı tüketerek ve yüksek lifli gıdalarla beslenerek hızlı ve sağlıklı bir biçimde zayıflama mümkün olabilmektedir.

Cevap Bırakın