Hızlı Zayıflatan Kış Çayı Nasıl Hazırlanır?

Hızlı Zayıflatan Kış Çayı Nasıl Hazırlanır?

Kadınların Korkulu Rüyası

   Kadınların yüzyıllardır en büyük korkulu rüyalarından biri kilodur. Bunu da çoğu kadın kabul edecektir. Kadınların yüzyıllardır kendine dert edindiği ve zayıflamak için türlü yollar denendiği bilinmektedir. Ancak kış ayları, kiloları kapatmak açısından daha kolay bir ay olduğu için, kadınlar bu aylarda kilolarına karşı daha özensizdir ve bu yüzden de farkında olmasalar da kilo almaya daha yatkındırlar.

Yaz yaklaşınca artan zayıflama telaşı ve zamanının kısıtlılığı nedeniyle, kış aylarından itibaren formunu koruyamayanlar yazı da maalesef istedikleri gibi geçiremeyecekler. Peki, zayıflamak için ne yapmak gerekir?

Formunu Korumanın Sırları

Her ne kadar sır dense de, formunu korumanın yolları oldukça basit ve herkes tarafından bilinmektedir. Formu korumak için spor ve sağlıklı beslenme, aç kalmadan yapılan diyetler şarttır. Bunun yanında bitki çayları ve diğer bitkisel ürünlerle kilo vermenin hızlanması için destek alınabilir.

İşte formu korumak ve kilo verimini hızlandırmak için en etkili bitki çaylarından birinin tarifi aşağıda bulunmaktadır;

Malzemeler:

-Avokado Yaprağı

-2 ile 3 yaprak ıhlamur

-2 ile 3 yaprak mate

-Yarım tatlı kaşığı kadar yeşil çay

-Taze zencefil (İri kıyılmış olacak)

-1 dilim limon (İnce dilimlenmiş olacak)

Hızlı Zayıflatan Kış Çayı Yapılışı

Sıcak su kaynatılarak, bir bardağa alınır. Tüm malzemeler sıcak su olan bardağın içerisine eklenir. 5 dakika boyunca çay demlenmeye bırakılır. Ilımaya başlanan kış çayı bir dilim limon atılarak içime hazır hale getirilir.

Unutulmamalıdır ki, bitki yaprakları kullanılan çaylar yağ yakma özelliğine sahiptir. Hazırlanan kış çayı günlük olarak 2-3 bardak tüketilebilir. Daha fazla içilmemesi konusunda dikkatli olunmalıdır. Ayrıca unutulmamalıdır ki, yapraklarının demlenmesi çayın vücuttaki etkisinin daha iyi olmasını sağlayacak ve kilo verimi için daha etkili bir yol olacaktır.

Cevap Bırakın