Kahvaltı Ederek Zayıflamak Mümkün Mü?

Kahvaltı Ederek Zayıflamak Mümkün Mü?

Kahvaltının Zayıflamaya Katkısı Var Mı?

Zayıflamak isteyen insanların yaptıkları en büyük yanlışların başında öğün atlamak gelir. Öğün atlayarak daha hızlı kilo vermeye çalışmanın kilo vermeye bir faydası olmayacağı gibi bir dahaki öğüne daha aç bir şekilde oturup gerektiğinden fazla yiyecek tüketiriz. Bunun ise zayıflama ile hiç bir bağı bulunmamaktadır. Bütün uzmanlar ve diyetisyenler öğünlerin çok önemli olduğunu ve vücudun beyine aç olduğunu hissettirmeden hafif ara öğünlerle beslenmenin desteklenmesi gerektiğini vurgulamaktadırlar.

 

Kahvaltının Kilo Vermede Önemi

Güne başladığımız andan itibaren kalori harcamaya başlarız. Uykuda dinlenen vücut uyandığında günün temposuna hazırlanmalı ve ihtiyaç duyduğu kaloriyi sağlıklı bir öğünle tamamlamalıdır. Uzmanlar günün en uzun öğününün kahvaltı ile yapılması konusunda hem fikirler. Kahvaltıdan asla doymadan kalkılmaması konusunda da uyarıyorlar. Kahvaltıda neleri tüketmeniz ve kilo almadan güne nasıl başlamanız gerekir?

 

Sağlıklı Kahvaltı Kilo Verdirir

Kahvaltıda tercih ettikleriniz ve tükettiğiniz yiyecekler sizi gün boyunca tok ve dinç hissettirebilir. Örneğin bir haşlanmış yumurta yerseniz kalorisi sadece 57dir ve haşlanmış yumurta sizi uzun bir süre tok tutar. Aynı zamanda bir dilim ekmek yerin bir peynirli ya da zeytinli poğaça tercih ederseniz tokluk hissiniz artacak ve yine aynı kaloriyi almış olacaksınız. Son yıllarda yapılan araştırmaya göre siyah çay vücuda enerji verir ve zayıflamaya etkisi vardır. Gün-de 5 zeytin yerseniz sizi yaşlanmaya karşı korur ve bağışıklığınız artar. Kahvaltıda dikkat etmeniz gereken en önemli konu işlenmiş hazır gıdalardan uzak durmaktır. Sucuk, salam, sosis gibi işlenmiş gıdalar, çikolatalı sos, fındık ya da kakao ezmeleri gibi katkı maddesi içeren yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Aksi halde istediğiniz kadar sağlıklı bir kahvaltı yapıp güne zinde başlayabilirsiniz.

Cevap Bırakın