Karbonatlı Su Zayıflatır Mı? Kimler Kullanabilir?

Karbonatlı Su Zayıflatır Mı? Kimler Kullanabilir?

Karbonatlı Su Zayıflatır Mı? Kimler Kullanabilir?

Zayıflama Tutkusu

Zayıf ve formda görünmek herkesin en büyük hayali, kadın erkek demeden her insan bu uğurda çok çalışıyor ve zayıflama için çokça paralarda dökülüyor. Kış ayları, kiloların saklanma ve örtünmesi konusunda rahat aylar olduğu için düşünülenin aksine kilo verme konusunda da en başarılı aylardan bir tanesidir.

Kış aylarında insanların daha rahat ve geniş zamanları olduğu için aslında kilo verme konusunda daha başarılı olabilirler. İşte bu konuda en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan karbonatlı su tarifi aşağıda yer almaktadır.

 Karbonatlı Su Nedir? Ne İşe Yarar?

Karbonatlı su, vücudun asit alkali baz dengesini sağlayıp metabolizmayı hızlandırır. Bu da hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Karbonatlı su, alkali içeriği sayesinde bedeni toksinlerden arındırır. Temizlenmiş, zararlı maddelerden arınmış bir vücut da daha kolay zayıflar.

 Malzemeler:

-1 bardak su

-1 tatlı kaşığı limon suyu

-1 çay kaşığı karbonat

 Yapılışı:

Bir bardağa limon suyu sıkılır ve karbonat eklenip, üzerine su koyulur. İyice karıştırılarak, içilir. Bu içecek bedeni toksinlerden arındırarak hızla zayıflatacaktır.

 Karbonatlı Suyu Kimler Kullanmamalı?

Karbonatlı su özellikle midesi hassas kişilere dokunabilir. Midede ağrı, yanma, mide krampı gibi istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilir.

Karbonatlı su ayrıca tansiyon üzerinde olumsuz etkide bulunup, tansiyonunuzu yükseltebilir ya da düşürebilir. Özellikle tansiyon hastaları, tansiyon ilacı kullanan kişiler doktoruna sormadan kullanmamalıdır.

Karbonat bazı kişilerde alerjiye yol açabilir. Kaşınma, dökünme, ciltte kızarıklık gibi tepkilere yol açabilir. Cildi hassas olan kişiler kullanmamalıdır ya da doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Karbonatlı su panik atağı tetikleyebilir, depresyon gibi ruhi hastalıklara sebep olabilir. Ayrıca karbonatlı su, diğer ilaçların kullanımını etkileyeceği için diğer hastalıkların tetiklenmesine de yol açabilir, kullanacak hassas insanların doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir. Herkese şimdiden afiyet olsun.

Cevap Bırakın