Karın Düzleştirme Egzersizleri

Karın Düzleştirme Egzersizleri Nasıl Yapılır? Özellikle kadınların kış aylarında almış oldukları kilolar karın ve bel çevresinde toplanmaktadır. Bunun için genellikle kolaya kaçmak isteyen kadınlar lahana, sirke kürleri gibi zayıflama ve yağ yakma diyetleri uygulamaktadırlar. Ancak bu kürlerin tek başına gösterebilecekleri etki, birkaç egzersiz ile kombine edildiğinde daha da çok etki göstereceği aşikardır.

Karın Düzleştirme Egzersizleri

Karın Düzleştirme Egzersizleri

Karın Düzleştirme Egzersizleri

Neler yapılabilir?

Öncelikle sporla arası olmayan kadınların kendilerini plank veya mekik gibi kas fonksiyonlarının daha sık kullanıldığı egzersizlerden ilk aşamada uzak tutması sakatlıkların önüne geçecektir. İlk aşamada gün içinde yapılan 30 dakikalık farklı tempodaki yürüyüşler terleme ve yağ yakımı açısından sağlıklı olacaktır. Ardından ileri ki seviyede yürüyüş süreleri artırılarak buna ilaveten koşu ve mekik, plank gibi egzersizler dahil edilerek yağ yakımı maksimum seviyeye çıkarmak mümkündür.

Yağ yakımını etkileyen faktörler;

Stres bu işin tamamen düşmanıdır! Hepimiz biliyoruz ki günümüz dünyasında stressiz bir gün geçirmek neredeyse imkânsız. Özellikle iş hayatındaki kadınlar da daha sık görülen ve önüne geçilmesi çok zor olan bir durumdur. Peki, bu stres neden bu kadar kötü? Stres durumunda vücudumuz böbrek üstü bezlerden kortizol salgılar bu da karnın ve bel bölgesinin normalde depolaması gerekenden daha fazla yağı depolamasına sebep olur. Stresiniz azaldığında vücut daha az yağ depolayacağından kardiyo antrenmanlarınız da daha fazla yağ yakacak ve kısa bir süre içerisinde karın düzleştirme egzersizlerinden maksimum verimi almış olacaksınız.

Kardiyo antrenmanları nelerdir?

Kardiyo denilince akla her zaman yorucu ağırlık antrenmanları bunaltıcı setler gelebilir lakin bunu kendi zevkinize veya keyif aldığınız bir spor dalına uyarlayarak yapabilirsiniz. Bu sporlara örnek verecek olursak; yürüyüş, koşu, bisiklet, paten, yüzme veya dans olabilir. Seçtiğiniz egzersizi veya egzersizleri haftada 5 gün 30 dakikalık sürelerle yapmanızda çok büyük yarar sağlayacaktır. Ayrıca güç antrenmanları yapmak isteyenler için ise Ağırlık kaldırmak veya squat yapmak gibi direnç egzersizleri bel bölgesini daraltmaya yardımcı olacaktır.

Cevap Bırakın