Kilonuzu Dert Ediyor Musunuz?

Kilonuzu Dert Ediyor Musunuz?

            Özellikle kadınlar olmak üzere fazla kilosu olan birçok insan bu durumdan şikâyetçidir. Zayıflama zamanınızın geldiğini düşünüyor musunuz? Öyleyse yapılması gerekenleri yapmanın zamanı gelmiş de geçiyor bile. Öncelikle dert ettiğiniz kilo fazlanızı bilmeli ve ona göre bir program uygulamalısınız. Çünkü kilonuzu dert etmek yetmez kilolarınızdan kurtulmak için harekete geçmeniz gerekir. Yanlış bilgiler ile kafanızı doldurmayın. Aç kalmak sizleri zayıflatmaz, yağ yakıcı ilaçlar sihirli değnek misali sizleri inceltmez. Yaşam tarzınızı ve beslenme düzeninizi değiştirmelisiniz.

 

 Öncelik Hedef Belirlemek

Öncelikle kararlı olmanız gerekmektedir. Vücuda zararlı olan besinler her zaman lezzetlidir. Hayal ettiğiniz vücudunuz veya çok sevdiğiniz abur cuburlar arasında bir tercih yapmalısınız. Eğer tercih ettiğiniz seçenek hayal ettiğiniz vücut ise sıradaki adımınız kendinize bir hedef belirlemektir. Unutmayın ki hedefinizin gerçekçi olması kararlı adımlar atmanızda çok önemlidir.

 

 Bol Su Tüketimi

Yapmanız gereken bir diğer adım ise bol su tüketmektir. Bol su tüketmek artık kulak aşinalığımızın bulunduğu bir cümledir fakat vücuttaki suyun atılmasında, metabolizmanın hızlandırılmasında ve yağ yıkımında tahmin ettiğinizden çok daha büyük bir rolü vardır.

 

 Aç Kalarak Zayıflayamazsınız

Yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Midenizi aç bırakmanız durumunda bir sonraki yediğiniz yemeği vücut direk depolayacaktır. Sizin uzun bir süre yemek yemeyeceğinizi düşünür ve kendisine enerji bulabilmek için yediğiniz yemeği depolar. Bu da sizin kilo vermenize değil kilo almanıza sebep olur. Bu sebep ile kendinizi asla aç bırakmamalısınız.

 

 Üç Ana Öğün Üç Ara Öğün

Ana öğünlerinizin dışında ara öğünler tüketmek son derece önemlidir. Midenizi aç bırakmanız durumunda bir sonraki yediğiniz yemeği vücut direk depolayacaktır. Bu sebep ile kendinizi asla aç bırakmamalısınız. Ara öğünlerinizde bir porsiyon meyve, yoğurt veya kuru kayısı gibi besinleri tercih edebilirsiniz.

 

 Spor Hayatınızın Parçası Olmalıdır

En önemli faktörün egzersiz olduğunu unutmayınız. Egzersiz yapmak dert ettiğiniz kilolar adına yağ yıkımınızı hızlandıracaktır. Çok ağır bir egzersiz yapmanıza gerek yoktur haftanın 3 veya 4 günü günlük yürüyüşler yapmanız yeterli olacaktır. En önemli nokta ise bu egzersizleri hayatınızın bir parçası haline getirmektir.

Cevap Bırakın