Maydanoz Kürü İle Kilo Verme

Maydanoz Kürü İle Kilo Verme

Zayıflama ve sağlıklı yaşam konularına feci halde takmış insanlar olarak bu uğurda her türlü yolu dener olduk. Birçok insan sağlığını dahi tehlikeye atmaktan çekinmeden çareyi ilaçlar da ve sonu çok kötü sonuçlar doğuracak tehlikeli operasyonlarda aramaktadırlar. Evet, zayıflamak sağlık açısından gerekli bir durumdur fakat em önemlisi sağlıklı yöntem ve besinlerle zayıflamayı başarabilmektir. Bu sebepten daha çok bitkisel zayıflama yöntemlerine eğilim göstermeliyiz. Bu bitkisel yöntemler içerisinde hem yapımının kolaylığı hem de güçlü bir antioksidan barındırması yönünden maydanoz ile yapılan kürlerin uygulanması zayıflatmasının yanında sağlığımıza da fayda sağlayacaktır.

Maydanoz Kürü;

Malzemeler:

*Saplarıyla birlikte 20-25 adet maydanoz dalı

*1 limonun suyu

*1 su bardağı su

Kürün Yapılışı;

Güzelce yıkanmış maydanozları, blendera koyduktan sonra üzerine limon suyu ve bir bardak su ilave edilir sonrasında malzemeler iyice blender da geçirilir ve kürümüz kullanıma hazır hale getirilir.

Hazırlamış olduğumuz, limonlu maydanoz kürünü 15 gün boyunca sabahları aç karnına tüketebilirsiniz. Ancak sürekli kullanılmaması önerildiğinden 15 gün sonunda 1 hafta ara vererek 1 haftanın sonunda kürü yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Vitamin Deposu ve Şifa Kaynağı Maydanoz

İçerisinde bolca demir, kalsiyum, potasyum, folik asit gibi mineraller ayrıca A,C ve K vitaminlerini bulunduran maydanozun sağlığa faydalarını saymakla bitiremeyiz. İdrar söktürücü ve ödem arttırıcı özelliği sayesinde kilo vermenize oldukça yardımcı olacak bu harika besin içerisindeki antioksidan sayesinde vücudumuzu zararlı dış etkenlerden hem koruyor hem de var olanların vücudumuzdan arınmasına yardımcı oluyor.

Ancak, her konuda olduğu gibi maydanoz kürü ile zayıflama konusunda da tüm işi sadece bu küre bırakmak çok büyük bir yanılgı olur. Bu sebepten diyet programlarımızdan az kalorili sağlıklı besinler ile sporu katiyen eksik etmemeliyiz.

Evinizde yemekleriniz için kullanış olduğunuz maydanozlardan kalan maydanoz saplarını katiyen atmayın size bir maydanoz kürü tarifi daha vereceğim bir tutam maydanoz sapını bir su bardağı su ile güzelce kaynatır içerisine de aroma ve koku vermesi amacıyla çok az tarçın ya da karanfil atarsanız idrar söktürücü bir kür daha elde etmiş olabilirsiniz. İçinde ki tarçın sayesinde iştahınız da bir nebze kesilmiş olacaktır. Unutmayın diyet sabır işidir.

Cevap Bırakın