Sıfır Beden Mankenlerin Sırları Nelerdir?

Sıfır Beden Mankenlerin Sırları Nelerdir?

Sıfır bedene kavuşmak özellikle Avrupa ve Amerika’da mankenler arasında çok moda olan bir beden ölçüsüdür. Mankenler bu konuda formlarını korumak için kalorisi düşük, sıvı besinler ya da çaylar ile beslenip, spor yapıyorlar.

 Az ve Sık Beslenme

Metabolizmanın çalışması, şeker dengesinin korunması için az ve sık beslenmeye özen gösteriliyor. Bunun için günde 3 ana öğün, 3 ara öğün şeklinde besleniliyor.

 Bol Bol Su İçiliyor

Vücudumuzun %70’i sulardan oluşmakta, bu yüzden yeterli derecede su içilmezse vücudumuzdaki yağ miktarı artabiliyor. Bu yüzden mankenler günde 10-12 bardak su tüketiyorlar.

 Düzenli Spor Yapmak

Düzenli spor yapmak kilo vermeye, sıkılaşmaya ve formda kalmaya yardımcı oluyor. Mankenlerde formlarını korumak adına düzenli spor yapıyorlar

 Dengeli Beslenme

Her besin türünü eşit olarak tüketiyorlar. Günlük öğünlerinin; et, balık, tavuk veya kuru bakliyat gibi protein grubundan, süt ve süt grubundan ve sebze ve meyveden oluşması gerektiğini çok iyi biliyorlar.

 Haftada Bir Tartılmak

Fazla kilolardan kurtulduktan sonra vücut ağırlığının düzenli takip edilmesi gerekiyor. Onlarda haftada bir ya da 15 günde bir, aynı saatlerde tartılarak kilolarının kontrolünü yapıyorlar.

Mankenlerin Günlük Hayatlarında Tükettikleri Bazı Yiyeceklerin Tarifleri

 Sabah:

-50 gram beyaz peynir

-Yulaf kurusu

-Şekersiz Çay

-Haşlanmış yumurta

 Öğlen:

-Bir kase çorba,

-Meyve

-Salata

 Akşam:

-Bir kase çorba,

-Izgara tavuk, et veya balık

-Salata

Zayıflama, formda kalma adına böyle bir program izlenip, sporla desteklenmelidir. Evde kendi kendinize yapabileceğiniz spor hareketlerini de uygulayabilirsiniz. Pilates bu konuda çok iyi bir spor yönetimidir. Ayrıca bol bol su içmeyi unutmayın. Almanız gereken vitaminleri, proteinleri besinlerden almaya özen gösterin, zayıflamak adına kullanılan haplardan uzak durmalısınız.

Cevap Bırakın