Soğan Çorbası İle Nasıl Kilo Verilir? Soğan Çorbası Tarifi

F azla kilolarından şikayetçi olan insanların zayıflamak için başvurduğu yollardan biri de soğan çorbası ile yapılan diyettir. Soğan çorbası ile yapılan diyet diğer diyetlere göre daha kolay ve uygulanması daha zevklidir.

Soğan Çorbası

Soğan Çorbası İle Nasıl Kilo Verilir? Soğan Çorbası Tarifi

Soğan Çorbası Tarifi

4 veya 5 tane soğan, 3 adet sivri biber, bir çay kaşığı zerdeçal, 2 çay kaşığı kimyon, 2 litre su, beş altı adet sapları ile beraber maydanoz ve zencefil malzemeleri ile yapılan bir çorbadır. Malzemeleri güzelce yıkanır ve soğanlar küp küp doğranarak biraz yağda kızartılır. Ardından küp küp doğranan biberler ve diğer malzemeler katılır ve biraz karıştırılır ardından kaynayan su eklenir ve malzemelerle birlikte birazcık daha kaynayarak pişmesi sağlanır. Ardından blender ile püre haline getirilen çorba hazırlanmış olur.

Soğan Çorbasının Faydaları Ve Kullanımı

Antibiyotik özelliğine sahip soğan sayesinde vücuttaki zararlı oluşumlar yok edilir ve toksinlerin atımı daha da kolay olur. Toksinlerin kolaylıkla atılması sayesinde zayıflama da gerçekleşir. Düzenli su içmek ve spor yapmakta bu zayıflama yönteminin yanında daha sağlıklı bir zayıflama elde etmenizi sağlar. Sabah kahvaltısının saat dokuza kadar yedikten sonra ara ara soğan çorbası ve tahıl içerikli ürünler alınır. Akşam yemeğinde de yağlı bir şey yememek suretiyle saat 10’dan akşam yemeğine kadar ikişer saat arayla 3 defa soğan çorbası içilir son içilen soğan çorbasının ardından akşam yemeği hafif bir şekilde yenilir. Akşam yemeğinden yatana kadar da azar azar meyve ve yulaf ezmesi beraber tüketilir. Bu şekilde sık sık fakat az yiyerek zayıflama sağlanır. Soğan çorbası ile kilo verme diğer diyetlerin nazaran oldukça kolay ve lezzetlidir. Sizde fazla kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız soğan çorbası diyeti ile gönül rahatlığıyla zayıflayabilirsiniz.

“Diyet Çorbası Nasıl Yapılır?” Başlıklı Makalemizi Okuyabilirsiniz.

Diyet Çorbası Nasıl Yapılır?

Cevap Bırakın