Sonbaharda Kilo Vermek İçin Öneriler Nelerdir?

Sonbaharda Kilo Vermek İçin Öneriler Nelerdir? Yaz aylarında genellikle metabolizmamız hızlı çalıştığından yediklerimize dikkat ederek kolay bir şekilde kilo verebiliriz. Ancak metabolizmamız sonbahar ve kış aylarında bir miktar yavaşlar. Bu yüzden sonbahar ve kış aylarında kilo vermemiz biraz daha uzun zaman alabilir.

Sonbaharda Kilo Vermek İçin Öneriler Nelerdir?

Sonbaharda Kilo Vermek İçin Öneriler Nelerdir?

Sonbaharda Kilo Vermek İçin Öneriler Nelerdir?

Bu mevsimlerde nasıl beslenmeniz gerektiğini bir diyetisyene giderek kendinize uygun diyet listesi isteyebilirsiniz. Genellikle herkes daha çabuk kilo vereceğini düşündüğü için bazı öğünleri atlarlar. Vücudu aç bırakarak zayıflanacağını düşünmek çok yanlış bir düşüncedir. Bunun yerine günde 3 ana öğün ve 2 ara öğün yapmak oldukça sağlıklıdır. Metabolizmayı aç bırakmak yerine sürekli çalıştırmak daha fazla kalori yakmamıza sebep olur. Diyet yaparken mutlaka et, süt ve süt ürünleri tüketmeyi ihmal etmeyin. Yumurtanın tok tutucu özelliği olduğundan kahvaltılarda günlük tüketilmesi oldukça sağlıklı olur. Ancak yumurta alerjiniz varsa yumurtayı çok sık yememeniz gerekmektedir. Diyet yaparken haftada iki ya da üç kerede olsa balık tüketmeniz oldukça faydalı olur.

Sonbaharda Kilo Verme Tavsiyeleri

Sonbaharda Kilo Vermek İçin Öneriler Nelerdir? 1

İçerisinde fazla yağ bulunduran kızartmalar, börekler, tatlılar tüketmeyi hepimiz çok severiz. Ancak zayıflamak istiyorsak bu besinlerin miktarlarını olabildiğince aza indirmeliyiz gerekirse uzun bir müddet tüketmemeliyiz. Sonbahar ve kış aylarında vücudumuz fazla enerji üretmez. Güne enerjik başlamak için mutlaka kahvaltınızı yapın. Sağlıklı olmanın ilk koşulu kahvaltı yaparak güne başlamaktır unutmayın. Kilo vermek isteyen kişiler günde mutlaka 2-2,5 litre su tüketmelidir. Bu aylarda tüketilen su vücudumuzun direncini arttırarak hastalıklara yakalanmamızı da önler. Su içmek dolaşım sistemimiz içinde oldukça faydalıdır. Öğünlerinizde tuz kullanmamaya dikkat edin. Tuz kullanmak vücudumuzdaki su oranını tuttuğundan vücudumuzda ödem oluşturur bu da zayıflamanıza engel olur. Yemeklerinizde ve salatalarınızda kullandığınız baharat miktarını arttırarak iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Öğünlerinizde lifli ve posalı gıdalar tüketmeniz zayıflamanız için gereklidir. Yani meyve ve sebze yemeyi ihmal etmemeniz gerekmektedir. Öğünlerinizin arasında mutlaka ara öğün yapmanız gerekmektedir. Ara öğünlerinizde süt, peynir, meyve ve yoğurt tercih edebilirsiniz. Kısacası sağlıklı kilo vermek için yediklerinize dikkat ederek bu aylarda da rahat bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Bir Yanıt Bırakın