Tatil Yaparken Kilo Kaybı Mümkün Mü?

Tatil Yaparken Kilo Kaybı Mümkün Mü?

Kilo kaybının çok basit bir anlamı bulunmaktadır. Verdiğiniz kaloriler aldığınız kalorilerden daha fazla ise kilo kaybı yaşayacaksınızdır. Tabi ki bu basit anlamın dışında birçok faktör bulunmaktadır. Vücuttan atılan su, kas ve yağ oranınız, hormon düzeyiniz, metabolizma hızınız gibi faktörler kilo kaybınızda çok önemli bir rol almaktadır.

 Yazın Kilo Kaybı

Yaz aylarının sıcak olması sebebi ile vücudumuz terleme yolu ile sıvı kaybeder ve toksin atar. Bunun yanı sıra yaz aylarında sıvı tüketiminin fazla olması da metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu koşulları lehinize çevirmeniz durumunda daha hızlı kilo kaybettiğinizi görebilirsiniz. Hava koşulları sebebi ile sabah koşuya çıkabilir, yüzebilir veya koşabilirsiniz. Bu imkânlar ülkemiz iklim koşulları sebebi ile kışın gerçekleştirilemeyebilir.

 Yaz Tatilinde Kilo Kaybı

Yaz tatilinin bir de gerçek tatil yüzü bulunmaktadır. Tatil amaçlı bir otele gittiğinizde bu otellerin açık büfelerinden faydalanabilmektesiniz. Birbirinden lezzetli ve kalorili tatlılar, yemekler, mezeler ve yüksek kalorili içkiler. Bu durumda tatilinizin kilo kaybınıza engel olmasını istemiyorsanız biraz daha iradeli davranmanız gerekmektedir.

Gün içerisinde otelde bulunan aktivitelere katılarak ve yüzerek sporunuzu tamamlayabilirsiniz. İradenizi tutmakta zorlanacağınız açık büfelerde sağlıklı ve düşük kalorili yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Akşam yemeği için açık büfeye indiğinizde ızgara yemekleri alabilir veya bolca birçok çeşit salataları seçebilirsiniz. Bu koşullar altında kilo kaybınızın hızlanacağını gözlemleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Lakin bu etkenlerin tam tersini yapmanız durumunda eğlenceli bir tatilin sonunda almış olduğunuz kilolar ile evinize dönebilirsiniz.

Yazın kilo vermek kışa göre çok daha kolaydır. Sağlıklı bir beslenme ve egzersizler ile kışın yapmış olduğunuz zayıflama programınızdan çok daha etkili olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Unutmayın ki gerçekten kilo vermek istiyorsanız ve hayal ettiğiniz görünüme kavuşma planları yapıyorsanız tatil buna kesinlikle engel olamaz.

Cevap Bırakın