Yağ Yakmaya Yardımcı Egzersizler Hangileridir?

Yağ Yakmaya Yardımcı Egzersizler Hangileridir?

   Zayıf ve fit bir vücut hiç kuşkusuz çağımızın vazgeçilmez güzellik algısıdır. Hemen hemen birçok insan hayatında birkaç kez diyet yapmayı denemiş ve spor faaliyetlerinde bulunmuştur. Ancak tek başına diyet yapmak yeterli olmamaktadır. Egzersizler özellikle belli bölgelerde biriken yağların yakımını hızlandırmakta ve vücudu orantılı bir hâle getirmektedir. Zayıflama ve yağ yakımını hızlandırmak için yapılan egzersizlerden bazıları şunlardır.

Squat

Bu egzersizde bacaklarınızı omuz hizasında açın ve vücudunuzu dik bir pozisyona getirin. Sandalyeye oturur gibi yere çömelin ve tekrar vücudunuzu dik pozisyona getirin. Bu hareket bacaklarınızın alt ve üst kaslarını çalıştırmakla birlikte vücudunuzu hızlıca ısıtıp terlemenize yardımcı olacaktır.

 

Mekik

Mekik çekme hareketi hepimizin bildiği ama çoğumuzun yanlış yaptığı hareketlerin başında gelir. Hızlı bir yağ yakımı için en doğru teknik başın yere tam yaslandığı karnın içeri çekilerek bel ile yer arasında hiç boşluk bırakmadan, başın vücutla birlikte yarıya kadar kalktığı harekettir.

 

Tempolu Yürüyüş

Tempolu bir yürüyüş vücudunuzu koşmak kadar yormayıp daha etkili bir yağ yakımı sağlayabilir. Bunun için tek yapmanız gereken doğru bir ayakkabı seçimidir. Böylece yürürken ayaklarınızda bir problem yaşamaz ve daha kaliteli bir spor yapmış olursunuz.

 

İp Atlamak

10 dakika ip atlama ile 100 kalori verebilirsiniz. İp atlamak vücudun her bölgesini orantılı olarak çalıştırır. Böylece bölgesel yağlarınızla birlikte vücudunuzun diğer bölgelerinde biriken yağlarınızdan da kurtulmuş olursunuz.

 

Kalça Kaldırma Hareketi

Bu hareket ile kol, bacak ve basenlerinizi çalıştırabilir aynı zamanda daha dik bir kalçaya sahip olabilirsiniz. Sırt üstü yere uzanın. Elleriniz yere paralel olacak şekilde kalçalarınızı yukarı kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. Bu sırada karnınızı içeri çekin. Kaslarınızın sıkıştığını hissettiğinizde beşe kadar sayıp bırakın, bu hareketi on kez tekrarlayın.

Cevap Bırakın