Yaşam Koçlarının Zayıflama Sürecindeki Etkileri

Yaşam Koçlarının Zayıflama Sürecindeki Etkileri Nelerdir? Hayatın her kısmında insanlara yardımcı olmayı amaçlayıp, hedeflenen iş doğrultusunda insanları sonuca en iyi şekilde götürmek üzere planlar yapan yaşam koçları ile çok çeşitli alanlarda çalışmanız mümkündür. Eğitim koçluğu, para koçluğu, iş koçluğu, zayıflama koçluğu gibi birçok alanda yaşam koçlarının yardımını alabilirsiniz.

Yaşam Koçlarının Zayıflama Sürecindeki Etkileri

Yaşam Koçlarının Zayıflama Sürecindeki Etkileri

Yaşam Koçlarının Zayıflama Sürecindeki Etkileri

Zayıflama Süreci

Birçok insan diyet programlarını uygulamaya ve yapılması gereken sporları uygulamaya özen gösterir. Gerek sağlık, gerekse dış görünüm için önem arz eden zayıflama problemi, yaşam koçları akabinde aşılabilir. Zayıflama yöntemlerinin yetersiz kaldığı durumlarda devreye giren koç, sizleri fazla kilolarınızdan ve psikolojinizi alt üst eden “Zayıflayamıyorum.” sorunundan kurtarır.

Yaşam koçlarının namını duymuş çoğu insanın bir yaşam koçu edinmek amaçlı sıraya girdiği günümüzde, zayıflama konusunda kesin çözüm üreten yaşam koçlarına ekstra bir talep vardır. Belirli bir süre boyunca, öğünlerinizde yanınızda bulunan ve ne yemeniz gerektiğini açıkça sizlere söyleyen, fazlasını yemenize izin vermeyen yaşam koçları sayesinde etkili bir şekilde zayıflarsınız. Bu koçlar spor yaparken, kahve içerken hatta boş zamanları değerlendirirken de insanların yanında bulunur. Kilo almanın asıl nedeni olan yalnızlık ve sıkılma duygusu, onlar sürekli insanların yanında olduğunda azalacak ve insanlara boş zamanlarını değerlendirecek etkinlikler sunacaktır. Bu sayede sıkılan insan yemek yeme arzusundan kurtulacak, hareket etmeye başlayacak ve sağlıklı bir şekilde kilo verecektir.

Yaşam Koçluğu

Yaşam koçları psikolojisini en iyi tanıyan ve isterse her şeyi elde edebileceğine inanan kişilerdir. Sizin hayal ettiğiniz yetenekler ya onda mevcuttur ya da kısa bir zaman içerisinde edinecektir. Örneğin, “Ben 60 kiloyum, 50 kilo olmak istiyorum.” dediğinizde yaşam koçunuz sizlere bunu yapmanıza fırsat verecek öyle şeyler gösterecektir ki, o olmasa bile 50 kiloyu başarmanız mümkün olacaktır.

Yaşam koçlarını hayallerinizi gerçekleştirmenize ve hayatınızı düzene sokmanıza yardımcı olurlar. Hayalinizdeki kiloya ulaşırken psikolojik sorunlarınızı da çözümlerler. O kiloları alırken yaşadığınız sorunları veya neden o kiloya kadar bekleyip önlem almadığınızı sizlere sordukları sorularla bulup, kilo almanızı tetikleyen durumları yok edeceklerdir ki; bir daha zorlu yollarla verdiğiniz kiloları almayasınız.

Yaşam koçları çalıştıkları her alanda insana iyi gelip, çare olacaklarından psikologlardan daha çok tercih edildikleri bir gerçektir.

Cevap Bırakın