Yaza Fit Girmenizi Sağlayacak Yöntemler

Yaza Fit Girmenizi Sağlayacak Yöntemler

Beslenmemiz Nasıl Olmalı?

Zayıflamanın kalbi beslenmeden geçmektedir. İyi bir beslenme düzeni size çok fayda sağlayacaktır. İlk olarak işe su içmekle başlamalısınız. Bol su kiloların en büyük düşmanıdır. Eğer su içme düzeniniz yoksa marketlerden veya alışveriş merkezlerinden alacağınız süslü su şişeleriyle suyun gözünüze çarpmasını sağlayabilirsiniz. Suyunuzun içine İngiliz karbonatı veya limon katmanız suyun ph arttıracak ve böylelikle vücudu asitlerden temizleyerek yağ yakmasına yardımcı olacaktır.

Kuru kayısı sindirimi hızlandırarak tuvalete çıkmayı kolaylaştırmaktadır. Her sabah kahvaltıdan önce iki tane kayısı yemek zayıflamanız da size yardımcı olacaktır.

Tarçınlı su tatlı krizine girdiğinizde başvurabileceğiz bir çözümlerden biridir. Böylelikle tatlı ihtiyacınızı gidererek, kan şekerinizin düşmesini sağlayacaktır.

Hindistan cevizi yağından her sabah bir kaşık yediğinizde bel bölgenizin daha çabuk inceldiğini fark edeceksiniz. Yemeklerde ise tam tahıllı ekmek, makarna ve bulgur tercih edilmelidir.

Bitki Çayları İşimize Yarar Mı?

Yeşil ve beyaz çay metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Yatmadan Ne Kadar Süre Önce Yemeyi Bırakmalıyız?

Yatmadan önce yemek yemek daha fazla yağlanmaya sebep olacağı için 2 saat önce yemek yemeyi bırakmalısınız.

Ne Tür Baharatlar Kullanılmalı?

Kırmızı pul biber, karabiber, zerdeçal, zencefil metabolizmayı hızlandırarak zayıflamanızda size yardımcı olacaktır.

Uyku Düzeni

En az 5 saat uyumak sizi kilo almaktan koruyacaktır. Daha fazla uyuduğunuz da hem spor yapma şevkiniz kaçabilir hem de yeme düzeniniz bozulabilmektedir. Yaz aylarında fit olduğunuzu düşleyerek alarmınızı kurun ve az uykuyla bu hayalinizi gerçekleştirin.

Egzersiz

Kalp hızını ayarlayarak egzersiz yapmak zayıflamada size daha çok yardımı dokunacaktır. Kap hızını ayarlayarak yapılan yürüyüş, hafif tempolu koşu, bisiklet, yüzme antrenmanları yağ yakımını kolaylaştıracaktır.

Motivasyon

Egzersiz yaparken motivasyon çok önemlidir. Bu yüzden spor salonları yerine açık havada spor yapmak daha motive edici olacaktır. Eğer tek başınıza yapmak istemiyorsanız sosyal medyada oluşturulan koşu gruplarına katılabilirsiniz. Spor kıyafetlerini rengarenk seçmek ve hareketli bir şarkı listesi yapmak da bir diğer motivasyonlardan biridir.

Cevap Bırakın