Zayıflama Aşısı Nedir?

Zayıflama Aşısı Nedir? Zayıflama aşısı, diğer adı ile zayıflama iğnesi ya da HCG diyeti olarak bilinmektedir. Aynı zamanda hamilelik hormonu olan Beta Human Chorionic Genodatropin (HCG) iştah kısıtlayıcı bir hormon niteliğinde iğne olarak vücuda kişiye özel dozlar halinde enjekte edilmektedir.

Zayıflama Aşısı Nedir?

Zayıflama Aşısı Nedir?

HCG hormonun iştahı kısıtladığı ve hızlı kilo vermeyi kolaylaştırdığı iddia edilmektedir. Tıbbi açıdan bu iğne erkek ve kadınlarda doğurganlık problemlerinde kullanılmaktadır. Zayıflama aşısı ile günde bir, iki kilo verildiği iddia edilmektedir ama bu kadar hızlı kilo kaybı insan vücuduna büyük zararlar verebilmektedir. İnsanlar diyet yaparken amaç olarak yağ kaybını hedeflerken bu iğne ile yağ kaybı bir yanı kas kütlesi kaybı belirgin olarak görülmektedir.

İlk olarak Amerika’da kullanılmaya başlanan zayıflama aşıları ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Amerika’da ise zayıflama aşılarının Amerikan Gıda ve ilaç Dairesi tarafından üretimi ve satışı yasaklanmıştır.

 Zayıflama Aşısı Nasıl Kullanılır?

Zayıflama aşısının programları 21 gün ve 45 gün olarak düzenlenmektedir. İğneler her gün sabah aynı saatte ya da haftada üç kez olacak şekilde küçük iğneler halinde vücuda enjekte edilmektedir. İğneleri, kişinin kendisi uygulayabildiği gibi doktor tarafından da aynı doz halinde uygulanmaktadır.

İğnenin uygulanan bir dozu bir sonraki günün öğle vakitlerine kadar etkisini sürdürmektedir. İğne uygulaması yanında egzersiz programları ve kişiye özel yaklaşık 500 kalorilik bir diyet listesi de uygulamaya konulmaktadır.

 Zayıflama Aşısının Zararları Nelerdir?

Zayıflama Aşısının kullanımı doktorlar tarafından mecburi bir yol olmadıkça tavsiye edilmemektedir. Ayrıca hem fiyat fazlalığı hem de sağlık açısından oluşturduğu yan etkileri ile kullanımı önerilmemektedir. Zayıflama aşısının yanında uygulanan 500 kalorilik diyetler de alınan besinler insan vücudunun günlük kalori ihtiyacının yalnızca çok az bir bölümünü karşılamaktadır.

Sağlı bir vücut için dengeli beslenmek şarttır. Yapılan iğnelerin yan etkileri arasında ise baş ağrıları, halsizlik hali, depresyon gibi etkiler bulunmaktadır. Ayrıca yapılan diyet ve uygulanan iğneler vücudun fonksiyonlarını bozduğu için kanser gibi riskli rahatsızlıklarda kendini gösterebilmektedir.

Zayıflama aşılarının iştah kısıtlayıcı etkisi olduğu ve bu sayede kilo kaybına neden olduğu ise ispatlanamayan bir bilgidir.

Cevap Bırakın