Zayıflama Süreçlerini Anlatan Kişilerin Tecrübeleri

Zayıflama Süreçlerini Anlatan Kişilerin Tecrübeleri Nelerdir? Kilo alamama problemimiz olmadığı takdirde kadınlar olarak hepimizin zayıflama arzusu vardır. Kendimizle ne kadar barışık olursak olalım zaman zaman kilo verdiğimizde daha güzel olacağımızı düşünürüz. Kimi zaman bu düşünceye karşı koyarak kilolu halimizin(kendimize kilolu gelen) daha güzel olduğunu savunuruz ama hepimiz biliyoruz ki kilo veremeyeceğimizi düşündüğümüz için kendimizi güzel olduğumuza ikna ederiz.

Zayıflama Süreçlerini Anlatan Kişilerin Tecrübeleri

Zayıflama Süreçlerini Anlatan Kişilerin Tecrübeleri

Başaramayacağım Hissi

Başarılı bir şekilde kilo vermekte zorlanan insanlar genellikle hiçbir zaman bu işte başarılı olamayacağını düşünür. Bu düşünceyi kendilerine kaçış yolu olarak görenler yemeyi hak olarak görmeye başlarlar. Sonunda ise başarısız olduklarında ‘böyle olacağını biliyordum’ hissine karşı gelemezler.

Başkalarının Başarılarından İlham Almak

Uzun süre bu düşüncelere maruz kalanlar bir süre sonra kilo vermiş insanlardan ilham almaya çalışırlar. Gerek bu başarılı insanların yazıları olsun gerekse videoları olsun hemen okunmaya ve izlenmeye başlanır. Genelde başarısızla sonuçlanan girişimler bu kez bir öncekine göre daha hırslı bir şekilde başlar fakat bu düşündüğünüz kadar da iyi bir sonuç getirmez. Videolar izlenir, ilhamlar alınır, hatta başkasının zaferini gördükçe mutlu bile olunur; yani kısaca gaza gelinir. Ama hepimizin unuttuğu şey yaşanılanlar sadece bir videoda gördüklerimiz bir yazıda okuduklarımızla sınırlı değildir.

Diyete Başlama

Ve sonunda diyete başlanır. Büyük bir şevkle başlanılan diyette her şeyin güzel gideceğini düşünmek ve bir an önce kilo vereceğine inanmak yani pembe gözlüklerle bakmak muhtemelen başarısızlığa yol açacaktır. Tabi ki bunun tersi bir şekilde başkalarının videolarını izleyerek ilham alıp büyük başarılara imza atanlar da vardır. Ben içimizdeki kararsız ve kendini güçsüz gören küçük kız çocuğu ile ilgileniyorum. Eminim hepinizin içinde birer tane vardır. Ne kadar tatlı görünse de o kız çocuğunun yapmakta zorlandığınız hedeflerinizi vazgeçirme gibi bir huyu vardır.

Unutulmamalıdır ki her kadının metabolizması farklıdır. Siz de yazılara,videolara kendinizi kaptırmadan mümkün olduğunca hayatınızın içinden ilham alarak kilo vermeyi başarabilirsiniz. Gereken tek şey başkalarının başarılarını bir kenara bırakıp kendinize odaklanmanız. Siz de başarılı olacağınıza inanın, tıpkı benim siz güçlü kadınlara inandığım gibi. Sevgilerle..

Cevap Bırakın