Zayıflamadan Kas Yapılır Mı?

Zayıflamadan Kas Yapılır Mı?

Zayıflamadan Kas Kütlesini Arttırmanın Yolları

Kaslı bir vücuda sahip olmak, geçmişte sadece erkeklerin tercihiyken, günümüzde kadınlar için de tercih edilen bir durumdur. Kas oranı yüksek bir vücut, estetik bir görüntünün yanında, kişinin sağlıklı olduğuna dair önemli bir kanıt niteliği taşımaktadır. Kaslı bir vücuda sahip olmak, basit ama katı kuralları olan bir hayat disipliniyle sağlanabilmektedir. Fakat kişinin kilo kaybetmek gibi bir tercihi yoksa zayıflama gerçekleşmeksizin kas sahibi olmak, biraz daha karmaşık bir disiplini gerektirebilir.

 Doğru Beslenmek

Zayıflamak için uygulanan diyetlerle, vücuttaki kas oranını arttırmak için uygulanan diyetler birbirlerinden epey farklı dinamiklere sahiptir. Bununla birlikte sağlıklı bir kilo kaybını hedefleyerek hazırlanmış bir zayıflama diyet programıyla, vücuttaki kas oranını arttırmak için hazırlanmış bir diyet programı, oldukça fazla benzerlik gösterebilir. Sağlıklı bir kilo kaybını hedefleyerek hazırlanmış diyet programlarıyla vücuttaki kas oranını arttırmak için hazırlanmış diyet programları, tüketilen miktarlar konusunda farklılık gösterirken, tüketilen besinler ve besin grupları açısından çok fazlı ayrı düşmemektelerdir.

Sağlıklı bir kilo kaybı için de kas kütlesinde artışı sağlamak için de tüketilmesi gereken en önemli besinler protein içeren besinlerdir. Her besin grubunda az çok bulunan protein, en fazla baklagillerde ve hayvansal gıdalarda bulunmaktadır. Başta yulaf olmak üzere, kimi tahıllar, içerdikleri yüksek ve kaliteli proteinle kas kütlesini arttırmak için uygulanan diyetlerin vazgeçilmezi sayılabilirler. Tüketilecek protein miktarı, kişinin yağdan kasa dönüştürmek istediği kütlenin kilosuna göre değişmektedir. Kimi zaman, kullananlar tarafından, genellikle sütün içine karıştırılarak tüketilmekte olan protein takviyelerinden destek alınması da kas oranının arttırılmasında kısa sürede oldukça olumlu sonuçlara ulaşmayı sağlayabilmektedir.

 Spor Şart

Kas kütlesinin arttırılmasında bir başka önemli unsur da spordur. Spor yağların kasa dönüşmesini sağlarken, bir yandan da kişinin, beslenme yoluyla aldığı kaloriyi yakmasını sağlayacaktır. Bu yüzden spor yaparken harcanan enerji çok iyi hesaplanmalı ve kilo kaybı olmadan, kas oluşumunu sağlamak için ihtiyaç duyulan kalorinin alınmasına imkan tanıyacak, diyet programları hazırlanmalıdır.

Cevap Bırakın