Zayıflamak İçin Spor Salonuna Gitmeye Gerek Var Mı?

Zayıflamak İçin Spor Salonuna Gitmeye Gerek Var Mı?

Fazla kilolar özellikle ilkbahara girilen sıralar birçok insana sorun oluşturmaktadır. Nerede fazla yemek yiyip, az hareket ederek kilo verme yöntemi var hemen dikkat çekmektedir. Birçok kişi de yorucu iş temposunun ardından kendisini spor merkezlerinde bulmakta. Fakat bu iş kendi imkanlarıyla olmaz mı? İşte birçok kişinin sorunu olan kilo vermek için harcanan paraları, zamanlarını evde değerlendirerek formda kalmanın mümkün olduğunu ayrıca ilk şartın da kararlı olmak olduğunu sizlere anlatılmaktadır. Sadece tüketilen porsiyonları bile azaltarak kısa vadede olmasa bile zayıflamak mümkündür. Fakat bilinçli bir şekilde yapmak istiyorsanız işe ilk önce çeşitli sitelerden çok basit hesaplarla beden kitle indeksinizi ve günlük kalori ihtiyacınızı hesaplamakla başlamanız gerekmektedir. Bunun sonrasında yediğiniz yiyeceklerin kalorilerini öğrenip eskiye oranla ortalama bin kalori azaltarak devam etmelisiniz. Sadece yiyeceklerinizi azaltarak kilo verebilecek olsanız bile bu durum diyeti bıraktığınızda eski halinize geri dönmenize sebep olacaktır.

Formda Kalmanın Yöntemleri

Kalıcı olarak fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız kendinizi biraz yorup evde basit hareketlerle spor yapmanız gerekmektedir. Spor salonu her ne kadar motivasyonunuzu etkileyip, baskı altında hissederek egzersiz yapmanızı mecbur kılmasına sebep olsa bile evde kendiniz de bu koşulları sağlayabilirsiniz. Sistemli ve saatleri belirli şekilde egzersizlerinizi yapmanız ve evde olmanın verdiği rahatlıkla kesinlikle aksaklık yapmamanız gerekmektedir. Günlük en az yirmi dakikalık egzersizlerle başlayıp bunu iki hafta içinde kırk beş dakika ya da bir saat civarına çıkarmanız gerekmektedir.

 Evde Değil Parklarda Koş

İsterseniz güzel bahar ayının keyfini çıkararak dışarıda ritmik koşularla amacınıza ulaşabilirsiniz. Ortalama bir saat sistemli bir koşu ile sağlığınız açısından gayet iyi gelecek temiz hava ile kendinizi adapte edebilirsiniz. Etrafımızda olan birçok imkanı kullanmayıp, bahaneler üreterek sürekli erteletilen, rahatlığa alışarak sağlıklı sağlıksız her şeyi yiyerek önemsenmeyen, her zaman başlangıç günü olarak pazartesiyi seçilen bu iş aslında sadece kararlılıkla bitebilecek basit bir durumdur.

Düzenli ve istikrarlı bir şekilde yaptığınız bu uygulamaların ardından amacınıza ulaşmamak için hiçbir sebep kalmayacaktır. Hem paranız cebinize kalacak hem de vaktinizi kendinize uygun saatlerde dilediğiniz gibi geçirebileceksiniz.

Cevap Bırakın