Zayıflamak İçin Yapılan En İyi Diyetler

Zayıflamak İçin Yapılan En İyi Diyetler Artan fast food yiyecekleri ve yoğun tempolu günlerden dolayı acıkma ve daha çok yemek yeme ile fazla kilo ve obezite günümüzde gittikçe artmakta. Ve bu obezite, kilo gibi durumlarda en çok aranan çözüm ise zayıflama. Zayıflama için pek çok kişi neyi nasıl yapacağını bilmeden diyet yapmaya başlıyor. Fakat nasıl yapıldığını bilmeden ya kendini aç bırakarak ya da çok düzensiz bir şekilde diyet yapmak bize yarardan çok zarar sağlıyor. Ve bunların dışında diyetler tam olarak bitmeden bırakma gibi durumlarda ise vücut şoka uğrayıp daha çok kilo almaya ve yağ bezeleri oluşturmaya başlıyor. Böylelikle son çare diyetinde bulunuyor. Peki diyetisyene gitmeden evde kendi başımıza diyet yapılır mı? Veya evdeki yiyeceklerle nasıl bir diyet listesi hazırlarım? Veya hangi diyet listesi benim vücuduma ve bana en iyi sonucu verir? İşte zayıflamak için yapılması gerek en iyi diyetler!

Zayıflamak İçin Yapılan En İyi Diyetler Listesi

Zayıflamak İçin Yapılan En İyi Diyetler

Zayıflamak İçin Yapılan En İyi Diyetler

1- Yardımcı, kilo verme diyeti:

Herkes 10 günde 10 kilo vermek ister ve bunu sağlıklı bir şekilde başarmak ister. Bu diyette pek çok dikkat edilmesi gerek püf nokta vardır. Bunlardan biri ise geç saatlerde yemek yenmemelidir. Diğer bir püf nokta ise gün boyu içilebildiği kadar fazla su içilmesidir. Sabahları bir veya iki bardak aç karnına su, yemekten önce ise yirmi dakika önce mutlaka su içilmelidir. Peki, hangi gıdalar yasaktır? Tuz ve şeker bu diyette kesinlikle yasaktır. Tuz ve şeker ile beraber alkol de bu diyette kesinlikle kullanılmamalıdır. Peki, hangi gıdalar içilebilir? Bitki çayları bu durumda yardımınıza koşuyor. Bitki çayları içmek isterseniz bu diyette içilebilir. Bunun yanında beyaz ve yeşil çaylara da izin bulunuyor. Ayrıca salata yerken, salatanın içine bir kaçık zeytinyağı veya keten yağı koymakta zayıflamaya yardımcı oluyor. Yemeklerde ise ağır yemekler tüketilmemelidir.

2- Hızlı Zayıflama Diyeti:

Bu diyete 7 gün boyunca sadık kalırsanız mutlaka gözle görülür bir sonuç edersiniz. Tıpkı diğer diyetler gibi bu diyette de mutlaka bol bol su içilmeli ve sadık kalınmalıdır.

İşte yemek öğünleri:

Sabah Vakti: Bu diyette sabah vakti bir fincan mutlaka bitki çayı içmelisiniz. Bunun yanında 2 Haşlanmış yumurta ve bol yeşillik tüketmelisiniz. Ayrıca 600 gram beyaz peynirde bu öğünde tüketilmelidir.

Öğle Vakti: Bu diyette öğle vaktinde istediğiniz kadar çorba içmekte serbestsiniz. Ayrıca bunun yanında çok az zeytinyağı konuşmuş salata ve küçük bir kâse yoğurt tüketmelisiniz.

Ara Öğün: Ara öğün de her diyette genellikle bulunuyor. Bu diyette ise ara öğünde bir adet portakal veya elma tüketmelisiniz.

Akşam Vakti: Bu diyette akşam vaktinde de mutlaka tüketme yapılmalıdır. Bu öğünde bir kâse çorba tüketmelisiniz ardından ise haşlanmış tavuk tüketilmelidir. Bunların yanında bir kâse yoğurt veya salata tüketilmelidir.

Bunların dışında eğer gününüzün çoğunu evde veya işte oturarak geçiriyorsanız mutlaka bir saatlik bile olsa yürüyüş yapmalısınız. Bu yürüyüş sindirim sisteminizi diyete hazır hale getirir. Eğer yürüyüşe vaktiniz yoksa daha fazla su içerek metabolizmayı hızlandırıp, kendinizi diyete hazır hale getirebilirsiniz.

3- Limon Diyeti:

Zayıflamak İçin Yapılan En İyi Diyetler

Zayıflamak İçin Yapılan En İyi Diyetler

Herkesin bildiği gibi limon diyeti, yağ akması için en iyi diyetlerden biridir. Yine bilindiği üzere limon içerisinde sitrik asit bulunduruyor, bu şekilde metabolizmayı hızlandırıyor. Bu diyet yağların depolanmasını önleyen limon suyu ile su karıştırılarak, her öğünden önce tüketilmesi ile olur. Bu limon miktarı her tüketilen gün, gün geçtikçe artırılması gerekir. Ve tüketilmesi gereken zamanlar ise öncelikle sabah uyanır uyanmaz ardından kahvaltı öncesi, öğle ve akşam yemeği şeklinde ardı ardına olur. Bunların dışında ara öğünler öncesi de olmak üzere bolca tüketilmelidir. Ayrıca bu limon suyu her gün taze bir şekilde hazırlanmalıdır.

Limon Suyu Tarifi:

Zayıflamak İçin Yapılan En İyi Diyetler

Zayıflamak İçin Yapılan En İyi Diyetler

Öncelikle elimizde ana olarak olması gerekenler beş limonun limon suyu ve sekiz su bardağı su olması gerekir. Bunlarla beraber üç yemek kaşığı olacak şekilde elma sirkesi, on tane nane yaprağı, bir adet rendelenmiş bir biçimde zencefil, üç veya dört tane çubuk tarçın, bir yemek kaşığı miktarında olacak şekilde çam bal ve yedi sekiz tane buz limon suyunun içinde olması gerekenlerdir.

Bu malzemeleri büyük bir sürahide karıştırarak soğuk bir yer veya buzdolabında muhafaza etmelisiniz. Bu şekilde günlük sekiz bardak miktarında olacak şekilde ihtiyacınız kadar tüketebilirsiniz.

“Diyetle Zayıflamak Artık Çok Kolay” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Diyetle Zayıflamak Artık Çok Kolay

Bir Yanıt Bırakın