Zayıflamanın Getirdiği İç Rahatlaması

Çağlardan beri alışılagelmiş olan zayıflama isteği özellikle de günümüz kadınında tabiri caizse hastalık boyutuna ulaşmış durumda. Bu hastalık boyutundaki istek, erkek kesimde de mevcut olmakla birlikte fazla kilolarından rahatsız olma durumunun en çok kadın kesimde görüldüğü de günümüz toplumunda su götürmez bir gerçektir. Bu nedenle de bu yazıyı daha çok kadınların zayıflama isteği durumundan yola çıkarak sürdürmek istiyorum. Belki birilerine özendiği için, belki de mevcut durumundan daha güzel görünmek maksadıyla kadınlar her zaman zayıf kalmak ister ama ne yazık ki bu çok da mümkün değildir. Bu sebeple de kadın, her ne koşulda olursa olsun amacına ulaşabilmek için türlü yollara başvurur. Bunlardan bazıları; diyet yapmak, spor yapmak, ameliyat yoluyla zayıflamak ve benzeri yollardır.

Zayıflamanın Getirdiği İç Rahatlaması

Zayıflamanın Getirdiği İç Rahatlaması

Zayıflamanın Getirdiği İç Rahatlaması

Kadın, her koşulda amacına ulaşabilmek için çok istikrarlı bir şekilde hareket eder. Bazen çok zorlanır ama asla pes etmez. Çünkü bilir ki sabrın sonu selamettir. Büyük bir sabır gösterdiği takdirde eninde sonunda amacına ulaşacağını bilir istikrar abidesi kadınlar ve bu doğrultuda asla ama asla hedefinden vazgeçmez birçok kadın. Onların motivasyonları umutlarıdır. Hedefine ulaştığı günün hayaliyle, büyük umutlar içinde çaba harcar kilolarından rahatsızlık duyan kadınlar. İşte burada da anlattığımız üzere bir kadın için zayıflamak eylemi, son derece önem addeden bir çabadır ve her insanda da olacağı gibi kadın da çabasının olumlu sonucunu görmekten büyük bir mutluluk duyar.

Zayıflamanın Beraberinde Getirdiği Psikolojik Etki: İç Rahatlaması

Daha önce de dediğim gibi, kişi belki birilerine özenir, onlar gibi olmak ister; belki de içinde bulunduğu durum onu rahatsız ediyordur ve kilo vermeye karar verir. Kilo vermek istemenin sebebi kişiden kişiye göre değişebilir ama amaç herkeste aynıdır: mevcut olan kilosundan daha zayıf olmak. Bu doğrultuda da ya konunun uzmanı doktorlara başvurur ya da amacına bir şekilde kendi yöntemleriyle ulaşmaya çalışır. Her iki koşulda da sonuç beklediği gibiyse; yani kişi istediği kiloyu verebilmişse büyük bir mutluluk kaplar içini. Belki çabalarının boşa gitmediğini bilmek, belki de yeni görüntüsü mutlu eder zorlu yollardan geçerek hedefine varan kişiyi. Durum böyleyken de zayıflayan kişide meydana gelen iç rahatlaması, mutlu olma durumu gayet doğal bir sonuçtur. Çünkü kişi bu duruma gelmek için bir çaba harcamıştır ve çabasının karşılığını da görmüştür. Bu zaten başlı başına bir mutluluk vesilesidir.

İnanmak Eylemi

Azimlidir, kararlıdır ve kendine güveni sonsuzdur kadının. Gerçekten isteyerek, büyük bir inançla “Ben bu işi yapacağım, başaracağım.” derse bir kadın, dediği şeyi yapar ve önüne çıkan hiç kimse, hiçbir şey durduramaz onu. İşte böyle de bir özelliği vardır kadının. İnandığı şey ne olursa olsun, onun uğrunda çaba harcarken kimse önüne çıkamaz onun. Bir de bunu kilo verme durumunda düşünelim. En zorlu işleri bile sırf kendine inandığı için başaran bir kadın, kilo vermek gibi bir uğraşı mı başaramaz? Elbette ki zorlu bir süreçtir zayıflama süreci.

Zayıflamak isteyen kişinin kendisi dışındaki birçok kişi hayatın içinde istediği gibi hareket ederken, gönlünce yiyip içerken zordur kendini tutmak zorunda olmak. Ama söz konusu bir kadınsa eğer, tüm zorluklar bir süre sonra onun ayağının altında erir. Çünkü dirençlidir kadın, bir kere azmetti mi kimse duramaz önünde. Hiçbir şey yıkamaz onun kendine olan güvenini, başaracağına olan inancını. Bu sebeple yürüdüğü yol ne kadar meşakkatli olursa olsun bir kere inanmışsa kişi kendine, yapamayacağı hiçbir şey yoktur onun. İnandığı vakit kendine, tüm zorlu yollar ayaklarının altında kül olur gider. Buradan yola çıkarak şöyle söylemek istiyorum, kişi gerek zayıf olmak için, gerek de hayatında herhangi başka bir konuda “Ben bunu yaparım.” diyerek çıkıyorsa yola, bir süre sonra erir yollar. Kaybolup gider karşısına çıkıp onun amacına engelmiş gibi duran tüm zorluklar.

Bu yüzden sadece inanın kendinize. İnanın size fazla gelen kilolarınızdan kurtulacağınıza. Çünkü hayatın önemli bir kuralı vardır, o da inanan her kimse, ne koşulda olursa olsun yapar. İnanç; başarmanın yarısı değil, tamamdır. Başaracağınıza olan inancınız yoksa eğer iki adım dahi atacak olsanız ilk adımda tökezleyip düşersiniz ve kimse engel olamaz yere çakılmanıza. Bu yüzden sadece güvenin kendinize, inanın başaracağınıza. Hayatınızda çok şey değiştiğini kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Cevap Bırakın