Zayıflamanın Gizli Formulü: Kimyon

Zayıflamanın Gizli Formulü: Kimyon

Kilo vermek başlı başına zorlu bir uğraştır. Önemli olan kilit nokta ise yağ yakımını sağlamaktır. Araştırmacılar bazı doğal besinlerin de yağ yakıcı etkisini zayıflama metodu olarak kullanılabileceği teorisi attı ortaya. Burada bir bitki de kimyon olarak ön plana çıkmaktadır.

Kimyon İle Yağ Yakımı

Yağ yakımında birçok yöntem bilinir. Kimyon da trigliserit seviyesini düşürmek ve zararlı yağları yakacak özelliği ile ayrışmaktadır. Diğer özellikleri de vücutta kolesterolün azaltılması ve vücut metabolizmasını hızlandırıcı etkide bulunmaktadır. Pek bilinmese de kimyon beynin de çalışmasına katkı sağlar. Hızlı ve etkin çalışan insan beyni vücutta da performans arttıracaktır.

Kimyon Hangi Yöntemle Kullanılır

Bunun için pek çok yöntem olmakla beraber en çok tercih edilip geri bildirim alınan yöntemlerden biri kimyon çayıdır. Diğer yöntemler ise yemeklere katmak, atıştırmalara ve ek tüketimlere katılarak da olabilir. Çay için aktarlar ve baharatçılardan alınacak olan kimyon tohumları ile hazırlamak tavsiye edilir. Kimyon tohumlarını iki tatlı kaşığı olarak tıpkı siyah çay demler gibi koyup kaynamasını bekleyerek tüketmek gerekir. Eğer tadını veya tüketimini isteğe göre fincana limon da damlatarak yapılması iyi sonuç verebilir. Sıcak veya soğuk tüketmek kişinin kendi isteğine kalıyor. Gün içinde iki bardak veya fincan olmak üzere sabah kalkarken, akşam da makul saatlerde tüketmek önerilmektedir. Araştırmacı ve diyetisyenler düzenli kullanım sonucu kullananların zamanla gözle görülür sonuç alacaklarını belirtmektedirler.

Yemeklerde Kimyon Önerisi

Genellikle sebze yemekleri ile tercih edilmesi önerilmekte olup bir veya iki tatlı kaşığı eklenmesi sonuç vermektedir. Haşlanmış nohut ile kimyon tüketmek de iyi bir ikili ortaya çıkarmanın yanında kişinin uzun süre tok kalmasını sağlar ve fazla gazı gidererek metabolizmanın performansını pozitif yönde etkileyen unsur olarak araştırmalara yansımıştır.

Cevap Bırakın